Droga Krzyżowa w Bogatem

W pierwszą niedzielę kwietnia społeczność gminy Przasnysz będzie mogła po raz kolejny połączyć się we wspólnym przeżywaniu Drogi Krzyżowej. Podobnie jak rok wcześniej, tak i teraz w uroczystej procesji mają pójść reprezentanci wszystkich środowisk gminnych. Tym razem jednak trasa Drogi Krzyżowej będzie wiodła przez Bogate i okoliczne miejscowości.

Podobna Droga Krzyżowa przed rokiem odbyła się w Lesznie. Społeczność gminna poruszona tym wydarzeniem postanowiła po raz kolejny przygotować podobne wydarzenie, jako zwieńczenie trwającego Wielkiego Postu.

Inicjatorami Drogi Krzyżowej są wójt Grażyna Wróblewska oraz proboszcz parafii w Bogatem ks. Cezary Olzacki. Współpracować w tym dziele będą jednak inne instytucje i osoby prywatne. W przygotowania całej uroczystości włączyły się m.in. Gminna Biblioteka Publiczna w Bogatem, uczniowie i nauczyciele z zespołów szkół w Bogatem i Lesznie, druhowie strażacy z OSP Dobrzankowo, OSP Bogate i OSP Gostkowo, Klub Seniora z Bogatego, a także lokalne grupy mieszkańców.

Początek Drogi Krzyżowej zaplanowano o godzinie 11.30 w Wielodrożu. Kolejne stacje wyznaczone po trasie będą wiodły aż do Bogatego. Jej kres ma wypaść tuż przy kościele pw. św. Anny w Bogatem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments