Dramatyczna akcja ratunkowa po wybuch w domu pod Chorzelami. Wezwano śmigłowiec LPR. [FOTO]

Wstępne informacje jakie podaliśmy wczoraj mówiły o wybuchu butli z gazem w domu mieszkalnym w miejscowości Poścień Wieś. Dziś zdarzenie opisała KSRG OSP Chorzele. Poniżej oficjalna informacja.

Po dotarciu na miejsce, działania prowadziła już Jednostka OSP Zaręby i OSP Pruskołęka oraz ZRM Chorzele, który przejął poszkodowanego mającego liczne poparzenia.

Nasze działania polegały na budowie głównej Lini zasilania z hydrantu. Ponadto przy pomocy wentylatora oddymiającego umożliwiono szybsze zlokalizowanie butli z gazem wewnątrz budynku, pomogło to również ratownikom pracującym w aparatach ochronny górnych dróg oddechowych poruszanie się wewnątrz.

Wyniesione 2 butle z gazem w nienaruszonym stanie, będące wewnątrz budynku, wyeliminowały pierwotne założenia, że doszło do wybuchu butli z gazem Propan Butan.

W trakcie działań na miejsce zdarzenia przybyła młoda osoba twierdząca, że była również wewnątrz budynku podczas wybuchu. ZRM pracujący na miejscu nie miał możliwości podjęcia działań wobec tej osoby, ze względu na ciężki stan poszkodowanego, którego już opatrywali w kartce. Zapadła decyzja o zadysponowaniu drugiego ZRM. W międzyczasie podano tlen osobie oczekującej na przyjazd drugiego zespołu.

Ciężar wody użytej do Gaszenia Pożaru oraz uszkodzenie ścian nośnych budynku zmusiło do ewakuacji ratowników z poddasza. Ściany zaczęły pękać, a cała konstrukcja zaczęła siadać wypaczając przy tym ściany. Podjęto działania zapobiegawcze i przy pomocy drewna składowanego na posesji oraz przywiezionego przez jednego z mieszkańców wsi zaczęto budować wewnętrzną konstrukcje podtrzymującą strop. Stemple zostały postawione wewnątrz pomieszczeń tworząc zabezpieczenie i umożliwienie wejścia na poddasze w celu dalszych działań.

Jeden poszkodowany ze względu na obrażenia został przetransportowany na stadion w Chorzelach gdzie został przekazany załodze LPR. Śmigłowiec wylądował samodzielnie jednak potrzebował pomocy przy starcie i transporcie poszkodowanego z karetki do śmigłowca. Zabezpieczenie zorganizował przybyły na stadion zastęp GBARt z OSP Rycice.

Na miejscu działań pracowały służby :
GCBARt JRG Przasnysz
GLBARt JRG Przasnysz
SLOp JRG Przasnysz
GBA OSP Zaręby
SLRt OSP Zaręby
GLM OSP Pruskołęka
GBA OSP Budki
Patrol Policji Chorzele
Policyjna Grupa Dochodzeniowo Śledcza
Pogotowie Energetyczne
ZRM Chorzele
ZRM Jednorożec
Inspektor Nadzoru Budowlanego

Źródło KSRG OSP Chorzele

7
Skomentuj artykuł

avatar
4 Liczba wątków
3 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
6 Comment authors
DorotaPoscienJanuszMateusz KuśmierczykWpz Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Wojtek
Gość
Wojtek

Masakra kto to pisał, masło maślane. I w dodatku nie wszystko prawdziwe.

Wpz
Gość
Wpz

Chyba masz napisane oficjalna informacja osp

Wojtek
Gość
Wojtek

Zmiencie rzecznika prasowego w OSP Chorzele 😁

Mateusz Kuśmierczyk
Gość
Mateusz Kuśmierczyk

Co względem Pana nie jest prawdą?

Janusz
Gość
Janusz

Co wybuchło skoro 2 wyniesione w stanie nienaruszonym butle wyeliminowały pierwotne założenia wybuchu butli z gazem?

Poscien
Gość
Poscien

Dlaczego aż 7 zastępów straży jak to domek 4na4 a karetka 1

Dorota
Gość
Dorota

Dużo jest w tym nie prawdy.