Dr Waldemar Krzyżewski wyróżniony w konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.

O tytuł najciekawszej wystawy, najlepszego projektu otwartego, najlepszego projektu edukacyjnego, najlepszego projektu w kategorii „O Wolną Polskę” i najlepszego wydawnictwa 2019 roku ubiegało się łącznie 65 zdarzeń muzealnych z całego Mazowsza. Wśród wyróżnionych w kategorii „najciekawsze wydawnictwo muzealne” znalazło się dzieło autorstwa dr. Waldemara Krzyżewskiego.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik poinformował, że wydawnictwo „Józef Krzyżewski z Przasnysza i jego potomkowie”, autorstwa dr Waldemara Krzyżewskiego wydane przez Muzeum Weterynarii Wiesławy i Waldemara Krzyżewskich, zgłoszone do XIV edycji  konkursu Mazowieckie Zdarzenia Muzealne-Wierzba zdobyło wyróżnienie w kategorii „najciekawsze wydawnictwo muzealne”.

W ramach XIV edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” zgłoszonych zostało łącznie 65 zdarzeń muzealnych, w tym:

 

  • Wystawy zorganizowane lub współorganizowane przez większe muzea – 13
  • Wystawy zorganizowane lub współorganizowane przez mniejsze muzea – 7
  • Kategoria „O wolną Polskę” – 7
  • Najlepszy projekt edukacyjny – 9
  • Kategoria otwarta – 13
  • Najciekawsze wydawnictwo muzealne (ISBN) – 16

 

W konkursie mogły wziąć udział muzea, których siedziba znajduje się na terenie województwa mazowieckiego. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się o godzinie 14 września 2020 r. w muzeum Wsi Radomskiej, amfiteatr ul. Szydłowiecka 30 w Radomiu.

 

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ate
ate
13 dni temu

Gratulacje Panie Waldemarze.

Tomasz
Tomasz
13 dni temu

Gratulacje Panie Waldemarze, lata pracy ale docenione zostały

Agnieszka
Agnieszka
13 dni temu

Nie tyle lata pracy co lata znajomości…