Dr Waldemar Krzyżewski wyróżniony w konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.

O tytuł najciekawszej wystawy, najlepszego projektu otwartego, najlepszego projektu edukacyjnego, najlepszego projektu w kategorii „O Wolną Polskę” i najlepszego wydawnictwa 2019 roku ubiegało się łącznie 65 zdarzeń muzealnych z całego Mazowsza. Wśród wyróżnionych w kategorii „najciekawsze wydawnictwo muzealne” znalazło się dzieło autorstwa dr. Waldemara Krzyżewskiego.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik poinformował, że wydawnictwo „Józef Krzyżewski z Przasnysza i jego potomkowie”, autorstwa dr Waldemara Krzyżewskiego wydane przez Muzeum Weterynarii Wiesławy i Waldemara Krzyżewskich, zgłoszone do XIV edycji  konkursu Mazowieckie Zdarzenia Muzealne-Wierzba zdobyło wyróżnienie w kategorii „najciekawsze wydawnictwo muzealne”.

W ramach XIV edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” zgłoszonych zostało łącznie 65 zdarzeń muzealnych, w tym:

 

  • Wystawy zorganizowane lub współorganizowane przez większe muzea – 13
  • Wystawy zorganizowane lub współorganizowane przez mniejsze muzea – 7
  • Kategoria „O wolną Polskę” – 7
  • Najlepszy projekt edukacyjny – 9
  • Kategoria otwarta – 13
  • Najciekawsze wydawnictwo muzealne (ISBN) – 16

 

W konkursie mogły wziąć udział muzea, których siedziba znajduje się na terenie województwa mazowieckiego. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się o godzinie 14 września 2020 r. w muzeum Wsi Radomskiej, amfiteatr ul. Szydłowiecka 30 w Radomiu.

 

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ate
ate
6 miesięcy temu

Gratulacje Panie Waldemarze.

Tomasz
Tomasz
6 miesięcy temu

Gratulacje Panie Waldemarze, lata pracy ale docenione zostały

Agnieszka
Agnieszka
6 miesięcy temu

Nie tyle lata pracy co lata znajomości…