Dotyk w związku

 

Tęsknota za miłosnym i akceptującym dotyki jest w nas zakodowana bardzo mocno. Czuły dotyk jest wyrazem bliskości, miłości i przywiązania do drugiej osoby, dlatego odgrywa tak ważną rolę w każdym związku.

 

Dotyk w związku

 

Troskliwa dłoń to lekarstwo i antidotum na zmęczenie, cierpienie i stres. Umiemy używać oklepanych sloganów o miłości, a przecież za pomocą dotyku powiemy więcej… Nieraz trudno nam mówić o tym, co dla nas ważne. Przytulenie, wzięcie się za ręce to już tworzenie bliskości i erotyka.

Delikatne dotknięcie twarzy, wsunięcie dłoni w dłoń partnera to nieraz deklaracja bez zbędnych górnolotnych słów. Dotknięcie brzucha: dla kobiety jest czymś co wyzwala w niej endorfiny i radość, swoistą gotowość na grę miłosną…. Dla mężczyzn okolice klatki piersiowej są wysoko erogenne.

Jeśli czujemy, że zostaniemy źle odebrani przez partnera czy partnerkę poprzez dotyk, potrenujmy to na swym ciele, a później w dogodnym momencie, gdy już będziesz gotowa… zrób to z nim.

Bywa tak, że poprzez pośpiech dna codziennego oddaliliście się od siebie, a więc to jest czas abyście obudzili swe ciała dotykiem, aby znów zainicjować bliskość. Przytulajcie się, dotykajcie swoich twarzy jakbyście się na nowo poznawali.

Myślisz, że mężczyznom zależy tylko na seksie? Błąd! Oni też uwielbiają się przytulać

Męski dotyk bywa bardziej zdecydowany, dotyk kobiety jest miękki i łagodny. Pocałunek to jakby zwieńczenie i finał dotyku. Dotyk twarzy partnera/ki/ to wyraz czułości, uwagi, miłości, serdeczności. Poparty głębokim spojrzeniem w oczy, daje efekt totalnego spełnienia.

Dotykajmy się nawzajem, jeżeli jesteśmy ze sobą blisko. Jeżeli chcemy by więź trwała. Nie tylko w intymnych kontaktach w postaci pieszczot, ale na co dzień… to zwiększa bliskość i naszą wzajemną integrację. Życzę powodzenia!

 

Utrzymaj wysoką temperaturę w związku!

 

Początki każdej nowej znajomości są piękne. Zarówno Ty jak i Twój partner upajacie się swoją obecnością. Łączą Was pasja i gorące uczucia, seks jest niesamowicie namiętny. Jednak z upływem czasu fascynacja mija, a w relacje wkrada się rutyna. Co zrobić, by utrzymać stan miesiąca miodowego na dłużej? Mamy dla Ciebie kilka cennych porad.

Utrzymaj wysoką temperaturę w związku!

Oto zbiór wskazówek, które pomogą Ci stworzyć udaną relację z partnerem na różnych etapach Waszego związku. Dowiedz się co robić, gdy rozwija się pożądanie lub pojawiają się pierwsze konflikty. Sprawdź, czy jesteście gotowi na zaangażowanie i planowanie wspólnej przyszłości.

Etap pierwszy – narodziny pożądania.

– Jeśli nie chcesz, by wasz związek zakończył się jeszcze zanim zacznie się na dobre, nie idź z mężczyzną do łóżka na pierwszej randce. Pary, które zaczęły w taki sposób i trwają w udanych relacjach to mimo wszystko wyjątki od reguły.

– Nie udawaj, że kręci Cię jego hobby. Prędzej czy później on się zorientuje, że nie masz zielonego pojęcia, o czym do Ciebie mówi.

– Jeżeli trafiłaś na mężczyznę, który uważa, że nie jest gotowy na stały związek- uwierz mu na słowo!

– Na pierwszych randkach ciesz się z tego co dzieje się tu i teraz. Nie planuj przyszłości. Korzystaj w pełni ze spędzanego razem czasu.

– Nie chwal się wszystkimi swoimi umiejętnościami w sypialni, zostaw sobie coś na później.

– W pierwszych miesiącach relacji staraj się spędzać tyle samo czasu z partnerem, co z przyjaciółmi i znajomymi. Błyskawiczne zaangażowanie może Was wystraszyć.

– Słuchaj uważnie, co o Twoim ukochanym mówią przyjaciele i rodzina.

Etap drugi – przejście na wyższy poziom

– Poczekaj z wyznaniem uczuć na niego. Mężczyzna pierwszy powinien powiedzieć „Kocham Cię”, bo jemu zajmuje więcej czasu rozeznanie w emocjonalnej sytuacji.

– To jest idealny moment na rozmowę o tym, co Ci w jego stylu życia przeszkadza i irytuje. Wszelkie nieporozumienia trzeba wyjaśniać jak najszybciej w delikatny i subtelny sposób, tak by w przyszłości nie doszło do wielkiej awantury.

– Spędzajcie dużo czasu z innymi szczęśliwymi parami.

– Mieszkanie razem jest najfajniejsze po zaręczynach, jeżeli zdecydujecie się na ten krok zbyt wcześnie, on nie będzie miał motywacji, by poprosić Cię o rękę.

– Bądź cierpliwa, jeżeli on wyznaczył sobie w życiu cele, do których dąży- wspieraj go.

Etap trzeci – pierwsze problemy

– Szanuj zdanie swojego partnera i za każdym razem, gdy dochodzi między Wami do konfliktu, staraj się spojrzeć na sytuację również z jego punktu widzenia.

– Pretensje osładzaj komplementami. Powiedz, że nie lubisz, gdy wraca późno, bo uwielbiasz spędzać z nim wieczory.

– Jasno komunikuj, co chcesz robić, gdzie chcesz wyjść w weekend, co planujesz. Mężczyźni bardzo rzadko odgadują aluzje.

–  Doceń przeprosiny. Mężczyźni przepraszają czynami, nie słowami.

– Każda z nas ma swoje granice, wybaczyć można wszystko, ale pod warunkiem, że partner już nie popełni tego samego błędu. Jeśli jesteś w stanie być w związku z mężczyzną, który Cię zranił, lecz żałuje swojego      postępowania, daj mu drugą szansę.

Etap czwarty – w strefie zażyłości

–  Wspólne uprawianie sportu, lub inne przyjemne zwyczaje jeszcze bardziej Was do siebie zbliżą.

– Pamiętaj, że seks jest niesamowicie ważny w związku. Zadbaj, by nie był nudny i zbyt rzadki. Skorzystaj z naszych porad i kochaj się ze swoim mężczyzną nie tylko w sypialni. Wybierzcie się samochodem na erotyczną przejażdżkę!

– Przytulajcie się jak najwięcej!

– Dbaj o siebie. Piękne i zdrowe ciało, nie służy jedynie po to, by zdobyć mężczyznę. Będąc w związku również utrzymuj zdrowy styl życia. Sportowa sylwetka jest sexy!

– Rozwijaj swoje pasje i żyj swoim życiem. Będąc w udanym związku, myśl również o sobie. Zarówno Ty jak i Twój partner potrzebujecie pobyć czasem osobno, by spotkać się ze swoimi przyjaciółmi, poczytać, zrobić cokolwiek.

– Komplementujcie się wzajemnie i podkreślajcie, za co się kochacie.

Etap piąty- planowanie wspólnej przyszłości.

– Nie porównuj waszego związku z innymi- każda para ma swoje problemy.

– Cieszcie się z relacji, którą tworzycie.

– To normalne, że masz rozterki, czy wytrzymasz ze swoim mężczyzną całe życie.

– Nie zamartwiaj się, jeśli wasz seks nie zawsze jest idealny.

– Nie wierz, że miłość wszystko zwycięża.

– Akceptuj wady swojego ukochanego, w niektórych kwestiach macie inne zdanie i nic tego nie zmieni. Drobne nieporozumienia, nie zaważają na waszej relacji.

 

Mężczyźni wolą się przytulać!

 

Mówi się, że mężczyźni bez względu na wiek myślą tylko seksie. Obalamy ten mit!

Naukowcy z Indiana University, na podstawie badań przeprowadzonych na parach małżeńskich z różnym stażem, dowiedli, że mężczyźni wraz z wiekiem bardziej wolą się przytulać niż uprawiać seks. Kobiety natomiast, z biegiem lat coraz większą wagę przywiązują właśnie do seksu.

Średnio po 15 latach małżeństwa, kobiety zaczynają dopiero czerpać prawdziwą przyjemność z seksu. Przyczyn tego zjawiska należałoby szukać w odgrywanych przez obie płcie – rolach. Kobieta przez pierwsze stadium małżeństwa poświęca się wyłącznie pracy, rodzinie, wychowaniu dzieci oraz pracom domowym. Bezpośrednio po ciąży czuje się także  mniej atrakcyjna. Po latach, kiedy dzieci są już odchowane,zaczyna myśleć o sobie, poddaje się seksualnemu szaleństwu.

 

Źródło: telegraph.co.uk

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...