Dobre wieści dla przasnyskich rodziców. Wypłaty świadczeń jeszcze przed świętami.

500 plus, świadczenia rodzinne, alimentacyjne – minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska zaapelowała do władz samorządowych, aby świadczenia należne rodzinom zostały wypłacone jeszcze przed świętami.

„Zwracam się do Państwa z apelem o dołożenie wszelkich starań, aby w Państwa miastach i gminach wypłata należnych rodzinom świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, nastąpiła jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia” – głosi list skierowany do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Minister Rafalska przypomina, że rząd zabezpieczył środki finansowe na wypłatę tych świadczeń, a wypłata przed świętami „pozwoli zapewnić polskim rodzinom wsparcie materialne, które przyczyni się do godnego i spokojnego spędzenia tego szczególnego okresu”.

„Będę bardzo wdzięczna za zrozumienie tej ważnej sprawy” – apeluje minister Rafalska.

Na tę prośbę nie pozostały głuche władze samorządowe miasta Przasnysz. Na polecenie burmistrza Łukasza Chrostowskiego, sprawą zajęła się pani skarbnik Iwona Domańska. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnia, że rozpoczęcie wypłaty świadczeń nastąpi już w poniedziałek. Ta dobra wiadomość wpłynęła do naszej redakcji dzięki uprzejmości pani skarbnik. – Informuję, że wszystkie świadczenia, jak każdego roku, zostaną wypłacone rodzinom przed świętami Bożego Narodzenia. Wypłata świadczeń rozpocznie się od poniedziałku 17.12 i będzie sukcesywnie realizowana – poinformowała Iwona Domańska.

M. Jabłońska


Źródło Kurier PAP
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments