Do Przasnysza powróciła żywność z Programu Pomoc Żywnościowa.

Dzięki mobilizacji grupy mieszkańców do Przasnysza powróciła żywność z Programu Pomoc Żywnościowa 2014 -2020. Działania zostały wsparte przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Federację ROSA. Miasto Przasnysz natomiast w całości pokryło koszty transportu z Banku Żywności w Ciechanowie.

 

Przasnysz od 1,5 roku był wyłączony z programu żywnościowego. Powrót programu dożywiania do naszego miasta można zaliczyć do bardzo udanego. Zniknęły kolejki, a żywność wydawana jest sprawnie, bez zatorów.


Sami nie bylibyśmy w stanie zrealizować programu bez wsparcia mieszkańców, którzy od początku do końca zaangażowali się w całe zadanie. Od momentu rozładunku żywności poprzez jej rozdawanie cały czas obecni byli Wolontariusze: mieszkańcy z osiedla Zawodzie i ulicy Szpitalnej. Ta wyjątkowa postawa zasługuję na wyróżnienie. Brawo – mówi Grzegorz Herubiński, prezes zarządu Federacji ROSA.


Słowa uznania należą się również Komendzie Hufca ZHP w Przasnyszu, który użyczył harcówkę jako miejsce, w którym wydawana była żywności .


To wspólne działanie organizacji pozarządowych, MOPS-u i mieszkańców pokazuje, że rozdawanie żywności potrzebującym w naszym mieście nie musi odbywać się w niespokojnej atmosferze. To modelowy przykład współpracy międzysektorowej i współpracy z mieszkańcami.

Źródło MOPS Przasnysz
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesława M.
Wiesława M.
10 miesięcy temu

cel szczytny ale czy wszyscy darowani spełniają kryteria dochodowe??