DNI PRZASNYSZA Z WYCISKANIEM SZTANGI NA ŁAWECZCE

W dniu 28.06.2014 r. o godz. 10.00 w hali sportowej OSiR Przasnysz pod patronatem Burmistrza Przasnysza przeprowadzony został Turniej wyciskania sztangi leżąc na ławeczce. W Sali przy ul. Makowskiej 23 stawili się wszyscy, którzy postanowili sprawdzić swoje możliwości w tym ciężkim (dosłownie) sporcie.

Nie zabrakło również kibiców ciekawych z jakimi ciężarami przyszło zmagać się zawodnikom. Zawody rozegrano w 8 ośmiu kategoriach wagowych i wiekowych, najliczniej jak zwykle dopisali juniorzy – co oczywiście cieszy trenera LKS GROM Przasnysz Cezarego Pykałę- gdyż zawsze tego typu zmagania ujawniają nowe talenty, które po oszlifowaniu przynoszą Klubowi i naszemu przasnyskiemu regionowi medale Mistrzostw Polski.

Do walki o medale, dyplomy i puchary przystąpiło kilkunastu zawodników. Wśród nich byli reprezentanci LKS GROM Przasnysz. Klubu zasłużonego dla sportów siłowych, którego zawodnicy od ponad 20 lat istnienia sekcji trójboju siłowego zdobyli blisko 60 medali Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Osiągnięto wiele ciekawych rezultatów, co wcale nie dziwi, gdy startują medaliści Mistrzostw Polski.

Na uwagę zasługuje wynik 132,5 kg jaki osiągnął Zbigniew Klimczak z  GROM-u Przasnysz, złoty medalista Mistrzostw Polski w wyciskaniu. Zawodnik ustanowił nieoficjalny rekord Polski juniorów w kategorii wagowej do 74 kg wyciskając 132,5 kg (dotychczas rekord ten wynosi 130 kg). Klimczak oraz jego trener Cezary Pykała zapowiadają, że na kolejnych zawodach rangi mistrzowskiej wynik zostanie powtórzony i tym samym oficjalnie uznany w tabelach. W turnieju startował reprezentant LKS GROM – Mistrz Polski w trójboju siłowym, w kategorii juniorów do lat 16 Bartłomiej Kiersikowski. Startujący w dwa tygodnie wcześniej w Kielcach w kategorii wagowej 66 kg gdzie uzyskał 402.5 kg (w przysiadzie 135kg, w wyciskaniu na ławce 85 i 182.5kg w martwym ciągu), zdobył złoty medal mistrzostw Polski bijąc przy okazji rekord Polski w martwym ciągu. Bartek nie jest typowym „wyciskaczem”, ale po ciężkiej walce ze starszym o kilka lat Aszotem Grigryanem (1 miejsce 110 kg) poprawił rekord życiowy (85 kg) w wyciskaniu o 5 kg  i zajął 2 miejsce. Osiągnięto wiele wartościowych wyników, ale tylko jednemu startującemu udało się wycisnąć 200 kg, widać pierwszy dzień wakacji „dał się we znaki” zawodnikom.

Zawody zostały przeprowadzone dzięki udziałowi Klubu LKS GROM Przasnysz w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w formie wsparcia wraz z dofinansowaniem na realizację zadań publicznych Miasta Przasnysz  w 2014 roku, w zakresie upowszechniania kultury fizycznej. Piękne puchary i medale osłodziły „gorycz” wczesnego wstania w sobotni poranek.

 

 

Zarząd LKS GROM dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów, wolontariuszom, sponsorom wśród których byli: Kazimierz Formela , Piotr Kaszubowski, Wł. Robakowski, Jolanta Święch i Jan Kocięcki  oraz wielu sympatykom sportów siłowych wspierających ideę popularyzacji zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Do zobaczenia na kolejnym turnieju z okazji Dni Przasnysza już za rok.

 

 IMG00209-20140628-0955 IMG00210-20140628-1107 IMG00212-20140628-1139

 

 


Dariusz Donefner

LKS GROM Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments