„Dietka Radnego” rozdana. Trzy chorzelskie projekty dofinansowane.

Radni Rady Miejskiej w Chorzelach Mateusz Piórkowski, Piotr Skorupski i Michał Wiśnicki rozdysponowali środki z Funduszu „Dietka Radnego”. Ostatecznie pomysłodawcy konkursu zdecydowali, że dofinansują wszystkie zgłoszone projekty.

W puli pierwszej edycji konkursu znalazły się cztery tysiące złotych (bez 1 grosza). Ostatecznie do inauguracyjnej Dietki Radnego zgłoszono trzy pomysły. W kolejności zgłoszeń były to:

✔️ pomysł Ochotniczej Straży Pożarnej z Chorzel – na zakup czujników dymu i czadu, które zostaną przekazane najstarszym mieszkańcom miasta i gminy.

✔️ pomysł Chorzelskiej Fundacji na rzecz Dzieci i Młodzieży „Iskierka” pn. „Karnawałowy zawrót głowy” – na organizację integracyjnego balu karnawałowego dla dzieci pełno- i niepełnosprawnych z terenu całej gminy w nadchodzącym okresie karnawału.

✔️ pomysł Rady Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Chorzelach pn. „Z JEDYNKI dzieci segregują śmieci” – na upowszechnienie idei segregacji śmieci, połączony z akcjami promocyjnymi i konkursami, a także na zorganizowanie segregacji na terenie szkoły.

Fundusz „Dietka Radnego” został powołany przez radnych, by wspierać najciekawsze pomysły lokalnej społeczności gminy Chorzele. Kolejna edycja konkursu odbędzie się w okresie wiosenno – letnim w 2020 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments