Diecezja Płocka: Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odwołana.

Nie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę oraz spotkanie młodych w Niedzielę Palmową, które miało odbyć się w Ciechanowie – poinformował przed chwilą Gość Płocki. Powodem ma być rosnąca liczba zarażeń koronawirusem.

 

Ks. Piotr Ruciński, diecezjalny duszpasterz młodzieży i ks. Marek Wilczewski, dyrektor Wydziału Katechetycznego płockiej kurii, po konsultacjach z biskupem Piotrem Liberą, poinformowali o odwołaniu dwóch ważnych spotkań młodzieży.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie młodych ludzi, którzy w najbliższym czasie przystąpią do egzaminu dojrzałości, tegoroczna Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Płockiej na Jasną Górę zostaje odwołana. Decyzja ta podyktowana jest także apelem Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 marca 2020 r. o powstrzymanie się od organizowania imprez masowych oraz wskazaniem Głównego Inspektora Sanitarnego z 8 marca 2020 r., który rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych – informuje Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej.


 

Źródło Gość Płocki
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
konrad
konrad
11 miesięcy temu

I PRAWIDŁOWO zdrowie najwazniejsze