Deptak przy cmentarzu w Przasnyszu coraz bliżej. Mamy pełną wizualizację.

Powiat przasnyski szuka wykonawcy przebudowy chodnika przy cmentarzu parafialnym przy ulicy Baranowskiej w Przasnyszu. Choć przebudowa dotyczy chodnika w ciągu drogi należącej do powiatu, połowę pieniędzy na oszacowaną na 200 tys. zł inwestycję wyłoży miasto. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, deptak będzie mógł stanowić prezent gwiazdkowy dla mieszkańców i zostanie oddany do użytku pod koniec grudnia 2020 r.

 

Wykonawca ma dokonać rozebrania istniejącej nawierzchni chodnika, wykonać koryto pod nowe chodniki, wybudować chodnik o nawierzchni z kostki brukowej betonowej oraz ścieżkę rowerową o nawierzchni asfaltowej na odcinku 267 metrów.

Do zadań wykonawcy będzie należało również wykonanie oraz montaż elementów małej architektury, tj. siedzisk, koszy na śmieci, pergoli i stojaka na rowery oraz stworzenie strefy zieleni rekreacyjnej w przestrzeni ciągu pieszego i pasa zieleni ochronnej przy jezdni. Zamówienie obejmuje także rozłożenie warstwy urodzajnej ziemi i obsianie jej trawą, nasadzenie drzew i krzewów.

Ofertę obejmującą zamówienie należy złożyć w Powiatowym Zarządzie Dróg, przy ul. Gdańskiej 4 w Przasnyszu, pokój nr 19 w nieprzekraczalnym terminie do 29 września.2020 r.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jedna z pierwszych poważniejszych inwestycji od początku zaplanowana i wykonana w Przasnyszu przez nowe władze powiatu, zakończy się 18 grudnia 2020 r.

 

guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 miesięcy temu

To jest chore.

Jolka
Jolka
5 miesięcy temu
odpowiada  Mieszkaniec

Nie. Na planie super wygląda. Mam nadzieję, że tak będzie w rzeczywistości. Popieram dobre zmiany. Może w końcu nie będzie to miejsce kojarzyć się z bezdomnymi, albo z miejscem WC dla psów

Przasnyszanim
Przasnyszanim
5 miesięcy temu

Debilizm

Jolka
Jolka
5 miesięcy temu
odpowiada  Przasnyszanim

Czemu? Czy musimy od razu wszystko negować? Pomyśl, ilu ludzi po prostu nie stać, żeby jechać dalej i skorzystać, np. z dostępu do tężni. Cieszmy się, że że Psz coś robi. Wkurza mnie, że wszyscy narzekają, nie doceniają zmian w mieście. Najlepiej zgnoić pomysły, jak samemu nic się nie zrobi

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 miesięcy temu
odpowiada  Jolka

Z tyłu cmentarz z przodu ruchliwa ulica .Życzę przyjemnego wypoczynku nas ławeczce.

QWERTY
QWERTY
5 miesięcy temu

Serio?? Na remont starego chodnika potrzeba, aż takiego projektu jak na rynek w Przasnyszu?

Daniel
Daniel
5 miesięcy temu

Nie ma to jak usiąść na ławeczce i pooddychać świeżymi spalinami, posłuchać ryku silników. Nie było w Przasnyszu lepszego miejsca na tego typu inwestycję! XD

Ktosiek
Ktosiek
5 miesięcy temu
odpowiada  Daniel

I te niezapomniane widoki 🙂 całymi rodzinami będzie można teraz na spacery chodzić

Ojej
Ojej
5 miesięcy temu

Na tą wizualizacje był ogłoszony konkurs w szkole podstawowej?

Do poprawy
Do poprawy
5 miesięcy temu
odpowiada  Ojej

Też tak pomyślałem! Na dodatek milion tych samych ujęć, już nad samym wykonaniem nic nie mówię bo każdy widzi, jak jest. „jedna z pierwszych poważniejszych inwestycji” Jak to przeczytałem… . Macie obok ładny SKWER ZIELENI!!! to tam dajcie małą architekturę, po co wam przy ruchliwej drodze jakieś wiaty???Tam na ulicy nie ma żadnego atraktora, który zachęci do posiedzenia!! – Brak analizy danego miejsca, – złe zagospodarowanie, – wizualizacja, – koncepcja, + jedyny plus to ścieżka rowerowa.

Karolcia
Karolcia
5 miesięcy temu
odpowiada  Do poprawy

Tak wydaje mi się, że nie jest to najlepszy pomysł z taką infrastrukturą. Wystarczyłby chodnik i ścieżka rowerowa, ewentualnie 2…3 ławeczki, przecież to jest bardzo ruchliwa ulica, masa samochodów ciężarowych. Tam nie da się posiedzieć. Przenieść to wszystko od strony Orlika. To będzie miało sens.

Barnabesku
Barnabesku
5 miesięcy temu

To tam jest tyle miejsca??

Marcin
Marcin
5 miesięcy temu

Chyba dobrze, że miasto zyska trochę świeżego, nowego otoczenia. Dotąd było jak było przez kilkanaście lat. To jedno z głównych skrzyżowań i ulic odwiedzanych przez przejezdnych. Bardzo mi się ten pomysł podoba. Więcej zieleni jeszcze w tym pasie zróbcie drogie władze, żeby utworzyła się taka aleja 🙂 będzie dobrze! powodzenia w realizacji 🙂

ppp
ppp
5 miesięcy temu
odpowiada  Marcin

zieleń ok,ale zobaczysz jak będzie to w praktyce.jeszcze oddać w grudniu bez zieleni to będzie tylko miejscem wyprowadzania psów.

psz
psz
5 miesięcy temu

czy będziemy tam widzieć wypoczywającego pana starostę?jeśli tak,chętnie posłucham jego opinii po oddaniu do użytku.

Jacek
Jacek
5 miesięcy temu

Uważam że inwestycja ciekawa ale zdecydowanje nie w tym miejscu. Wyrzucenie naszych publicznych pieniędzy w błoto. Tam nie ma miejsca i bardzo ruchliwa ulica zaraz obok. Tam powinien być po prostu nowy chodnik że ścieżką rowerową. Lokalizacja zdecydowanie do zmiany np. Od strony skweru przy cmentarzu…

Edek
Edek
5 miesięcy temu

Bardziej wskazane byłoby przeznaczyć pieniądze na zakup dronów do kontroli spalin nad kominami, bo w tym mieście ciągle nas bezkarnie trują. Wystarczy, że jest trochę ciemno i z kominów czarna smoła leci.

Www
Www
5 miesięcy temu

Przy Baranowskiej to poroniony pomysł.Przy ul Orlika to i owszem mogłoby być.Przynajmniej z dala od jezdni .

Irena
Irena
5 miesięcy temu

Tam nikt nie będzie siedział na żadnej ławeczce..Za dużo spalin z samochodów dojeżdżających do skrzyżowania z ulicą Żwirki i Wigury.
Władze miasta i powiatu zapraszam na to skrzyżowanie to zobaczycie co tam się dzieje.