Debata o bezpieczeństwie w Krasnem

14 maja br. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Krasnem odbyła się Debata społeczna pn. „ Bezpieczeństwo na terenie Gminy Krasne”.

W Debacie uczestniczyli: Wójt Gminy Krasne Paweł Kołakowski, Komendant Powiatowy Policji insp. Zbigniew Listwon oraz I Z-ca Komendanta podinsp. Jacek Danieluk. Na debatę przybyli  mieszkańcy gminy Krasne oraz zaproszeni goście.  Celem Debaty było wypracowanie lokalnych rozwiązań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Po prezentacji na temat bezpieczeństwa przedstawionej przez Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu insp. Zbigniewa Listwona, uczestnicy debaty zgłaszali swoje uwagi i propozycje odnośnie zagrożeń i  poprawy bezpieczeństwa na terenie Gminy Krasne. Mieszkańcy zwrócili  uwagę na ograniczoną  widoczność  w rejonie skrzyżowań w miejscowościach: Wężewo i Helenów co według nich  zwiększa  zagrożenie wypadkami drogowymi. Ponadto zwrócili uwagę na zanieczyszczanie jezdni przez rolników w związku z wykonywaniem prac polowych.

Mieszkańcy bardzo wysoko ocenili pracę przasnyskich  policjantów, a szczególnie pracujących w Krasnem. Podkreślali, że czują się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania

 

Każdy uczestnik debaty otrzymał do wypełnienia anonimową  ankietę  oceniającą poziom poczucia bezpieczeństwa na terenie gminy Krasne  oraz efektywność pracy policji. Wnioski i propozycje przedstawione w trakcie debaty będą przekazane do szczegółowego rozpoznania i dalszej realizacji.EŚ/EN


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments