Czytam sobie w bibliotece… (pedagogicznej)

W dniach od 5 do 9 października przeprowadzono twórcze warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu. Zajęcia zorganizowano w ramach projektu  „Czytam sobie w bibliotece” tj. pomysłu na promocję czytelnictwa skierowanego do najmłodszych czytelników.

Organizatorami projektu były Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Egmont. Odzew na zaproszenie  Biblioteki Pedagogicznej był bardzo duży, ponieważ na warsztaty dotarło do nas łącznie 209 dzieci. Gościliśmy dzieci z następujących placówek:

  • Językowego Przedszkola The Academy of Smurfs
  • Kubusiowego Przedszkola
  • Miejskiego Przedszkola nr 1
  • Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu
  • Szkoły Podstawowej nr 5 w Przasnyszu
  • Szkoły Podstawowej w Rostkowie

Warsztaty były skierowane dla dzieci w wieku 5-8 lat.

         Kreatywne zajęcia przeprowadzono na podstawie dwóch książek: „Marta i ufoludek” oraz „Maja na tropie jaja”, które otrzymaliśmy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. W czasie zajęć wszystkie dzieci miały okazję wysłuchać tekstu książki, wziąć udział w zabawach integracyjnych, tworzyć plastyczne postacie z surowców wtórnych. Poza tym poprzez zabawę przedszkolaki i uczniowie uczyły się o segregacji śmieci, poznawały różne środki lokomocji oraz rozpoznawały ludzkie zmysły.

         Na zakończenie przeprowadzonych zajęć każdy mały uczestnik otrzymywał pamiątkę w postaci naklejek, dyplomów, kolorowanek lub zakładek.

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo w akcji „Czytam sobie w bibliotece”. Zapraszamy do obejrzenia bogatej fotorelacji na bibliotecznym blogu www.skarby-biblioteki.blogspot.com.

Aneta Dobrzyńska

Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments