Czy ten łoś potrzebuje pomocy? Nadleśnictwo wyjaśnia.

To urocze stworzenie to młody łoszak. Pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to taka, że trzeba temu samotnemu maluchowi pomóc. Może zgubił mamę i sam sobie nie poradzi? Nadleśnictwo wyjaśnia, że najlepsze co możemy dla niego zrobić, to odejść i zostawić go w spokoju. Jego mama wróci, a udzielając maluchowi „pomocy” skazujemy go na życie w niewoli, a klępę na tęsknotę za swoim dzieckiem.

 

– Oto młody łoszak, uroczy prawda? Pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to taka, że trzeba malcowi pomóc. Nic bardziej mylnego !!! – wyjaśnia Nadleśnictwo w Ciechanowie.

— Najgorszym, co możemy zrobić, jest zabranie młodego zwierzęcia z miejsca, w którym zostawiła go matka. Nie róbmy tego! Ona wróci kiedy minie zagrożenie, czyli kiedy człowiek zniknie z pola widzenia. Często dostajemy telefony z pytaniem co robić z taką znajdą, zawsze odpowiadamy, że nie dotykamy, nie zabieramy, nie podchodzimy‼️ Sytuacja jest dużo gorsza, gdy dostajemy telefon z informacją, że ktoś „uratował” takie maleństwo i jedzie z nim do weterynarza, wtedy wiemy, że młode już nie wróci do swojego leśnego domu i matki. Dlatego prosimy, edukujemy, Wy też to róbcie! Informujcie nie tylko dzieci, ale także rodziców czy znajomych – apeluje Nadleśnictwo Ciechanów.

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
8 miesięcy temu

Nieleść jak nie wiesz pierw myśl potem rób żeby ci zabrać dziecko z piaskownicy lub przedszkola to db byś się poczuł poczuła