Czy autobusowe połączenia lokalne wrócą na drogi powiatu przasnyskiego?

Wszystko wskazuje na to, że autobusowe połączenia lokalne wrócą na drogi powiatu przasnyskiego. Właśnie weszła w życie nowa ustawa przywracająca lokalne połączenia oraz uruchamiająca program dopłat dla gmin wiejskich na transport autobusowy.

W piątek 18 lipca 2019 r., Premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkali się w Kancelarii Premiera z samorządowcami w sprawie realizacji założeń ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. –

W ramach programu #PołączeniaLokalne rząd przeznaczy na przywracanie połączeń autobusowych w 2019 roku 300 mln zł, natomiast w 2020 roku 800 mln zł.

Fundusz ma przywrócić połączenia autobusowe, które zostały zlikwidowane lub zredukowane z powodu deficytu, przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

-Chcemy, by połączenia autobusowe w naszym powiecie obejmowały każdą gminę i możliwie dużo miejscowości. Każdy mieszkaniec powinien mieć ułatwioną komunikację że stolicą powiatu. – powiedział Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, który uczestniczył w spotkaniu z Premierem i Ministrem infrastruktury. -Dziś rusza nowa ustawa i mam nadzieję, że we współpracy z gminami uda nam się skorzystać ze środków na lepszą komunikację. Starostwo będzie zabiegać o utworzenie połączeń w ramach powiatu. Liczny też na Urząd Marszałkowski, że połączy Przasnysz z Ostrołęką, Ciechanowem i innymi miastami powiatowymi.

Fundusz autobusowy to „ogromna szansa na kolejną falę przedsiębiorczości, na pobudzenie kolejnej wielkiej fali polskiego kapitalizmu. (…) Przedsiębiorca nie zainwestuje tam, gdzie jest ogromna nieefektywność (…) związana z pozyskaniem pracowników, z dojazdem do pracy, z pozyskaniem pracowników z sąsiednich gmin, bo właśnie drogi są nie takie, bo nie ma odpowiednich połączeń” – tłumaczył premier Morawiecki.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

3
Skomentuj artykuł

avatar
2 Liczba wątków
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
3 Comment authors
AndyElżbietaWiktor Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Wiktor
Gość
Wiktor

Bardzo dobrze!!! Osoby starsze i niepełnosprawne też powinny mieć możliwość dojechać do Przasnysza i to również w wakacje i ferie.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Materiał pochodzi od starostwa powiatowego w Przasnyszu, ale żadnych konkretów tam nie ma. W tytule tekstu
promocyjnego powiatu widnienie pytanie: „Czy autobusowe połączenia lokalne wrócą na drogi powiatu przasnyskiego?” Kogo starostwo pyta? Redakcję portalu, a może mieszkańców? Od władz lokalnych spodziewamy się odpowiedzi na pytania, nie zaś ich stawiania. Poziom absurdu przekroczył dopuszczalne rozmiary.

Andy
Gość
Andy

Przedwyborcza kampania ….w tle lokalne medium…