Czwarty etap ZiMNaRa

Czwarty etap ZiMNaRa został rozegrany 28.01.2017 r. w pięknej zimowej aurze. Kilka stopni mrozu, piękne słońce i brak wiatru sprzyjały zawodnikom. Jedynym utrudnieniem była bardzo śliska trasa.

Ścieżka, którą na zaśnieżonej płycie lotniska wydeptali zawodnicy w poprzednich biegach zamieniła się w lodową i bardzo nierówną skorupę. Poruszanie się po takiej nawierzchni nie należało do przyjemności. Sporo zabawy mieli za to kibice obserwując próby zachowania równowagi na ciasnych zakrętach, gdzie trasa była najbardziej wyślizgana. Mimo warunków większość zawodników zdołało poprawić ostatnie rezultaty.

Zwycięzcą etapu po raz czwarty został Michał Makowski z Ciechanowa. Trasę pokonał w 27 minut i 26 sekund ustanawiając rekord trasy. Michał zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej i pewnie zmierza po zwycięstwo w całych zawodach.

Drugie i trzecie miejsce niespodziewanie zajęli ojciec z synem: Arkadiusz i Mateusz Narojczyk reprezentanci KS Maków Biega. Arek, który w poprzednich biegach trochę się oszczędzał tym razem dał próbkę swoich możliwości. Pokonanie trasy zajęło mu 29 minut i 30 sekund. W porównaniu z poprzednimi występami poprawił swój wynik o ponad 6 minut. Mateusz, który trenuje pod okiem ojca w klubie robi niesamowite postępy i dosłownie depcze ojcu po piętach. Siedem kilometrów przebiegł w 29 minut i 55 sekund co pozwoliło mu stanąć na 3 miejscu podium.

Wśród kobiet pierwsze zwycięstwo zanotowała Anna Urbaniak (34:58) z Jednorożca. był to najlepszy jak dotąd wynik tej zawodniczki. Anna po czterech etapach objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce, podobnie jak poprzednio zajęła Wiktoria Olkowska (36:42) z KS Maków Biega. Na ostatnim miejscu podium po raz pierwszy w sezonie stanęła Angelika Długołęcka (37:23) reprezentująca WOSK NA WŁOS biega. Był to najlepszy wynik tej zawodniczki dzięki czemu awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Czwarty etap ukończyło 47 zawodników. Do stawki dołączyli nowi uczestnicy. Zgodnie z regulaminem do ukończenia zawodów należy przebiec sześć etapów. Dla zawodników, którzy nie zdołają skompletować wymaganej ilości biegów organizatorzy umożliwiają odrabianie biegów w trybie indywidualnym. Skutkiem indywidualnego zaliczania etapów jest spadek w klasyfikacji generalnej za wszystkich uczestników biegających w terminie zasadniczym. Na prośbę młodszych uczestników organizatorzy umożliwili również start na dystansie 3,5 km czyli o połowę krótszym.

Czwarty etap zakończył pierwszą połowę zawodów. Tradycyjnie z okazji „połowinek” zorganizowano ognisko. Dzięki świetnej współpracy z Aeroklubem Północnego Mazowsza zawodnicy mogli wykorzystać w tym celu specjalnie przystosowany obiekt na terenie lotniska. Zajadając kiełbaski przy ognisku uczestnicy zawodów wymieniali doświadczenia i plany na dalszą część rywalizacji.

Nie brakowało również zabawy i śpiewu. Jeden z zawodników Marcin Tomczak (31:34) wyposażony w gitarę wcielił się w rolę szalonego rock’n’rollowca prezentując wokalne umiejętności.

Kolejne zawody w sobotę 04.02.2017 r. Zapraszamy na lotnisko.