Czujne kamery w gminie Krzynowłoga Mała

Od kilku tygodni systemy monitoringu wizyjnego chronią już wszystkie szkoły znajdujące się na terenie naszej gminy. Po placówce w Krzynowłodze Małej podobne instalacje zamontowano w szkołach podstawowych w Romanach Seborach oraz Ulatowie Adamach.

W Romanach Seborach zainstalowano łącznie pięć kamer, w tym dwie wewnątrz budynku. Dzięki temu chronione będzie nie tylko otoczenie siedziby szkoły, lecz także same sale lekcyjne. Natomiast szkoła w Ulatowie Adamach wzbogaciła się o cztery kamery zewnętrzne. W obu jednostkach dzięki temu znacząco poprawi się bezpieczeństwo – tak uczniów czy nauczycieli, jak i majątku obu szkół.

Co istotne, cała inwestycja została sfinansowana ze środków zewnętrznych. Dzięki temu gmina nie musiała nic dokładać z własnych funduszy. Pieniądze na założenie kamer wyłożyła jedna z firm ubezpieczeniowych w ramach tzw. funduszu prewencyjnego. Łączny koszt instalacji kamer w Romanach Seborach wyniósł i Ulatowie wyniósł nieco ponad siedem tysięcy złotych.

– Z podobną decyzją nosiliśmy się już od jakiegoś czasu. Warto jednak było poczekać chwilkę, żeby pozyskać środki zewnętrzne. Efekt jest taki, jak zakładaliśmy, a jednocześnie pieniądze planowane na ten cel zostaną w budżecie – wyjaśnia wójt gminy Krzynowłoga Mała Adam Bacławski.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments