Cztery jednostki straży gasiły pożar kościoła w Jednorożcu [FOTO]

Dziś około godz. 15:30 doszło do pożaru w pomieszczeniu piwnicznym w kościele rzymskokatolickim Świętego Floriana w Jednorożcu.

W chwili przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej paliło się drewno opałowe składowane w pomieszczeniu kotłowni. Wszyscy użytkownicy budynku znajdowali się na zewnątrz obiektu.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania, odłączeniu zasilania elektrycznego przystąpili do gaszenia pożaru. Działania prowadzono wewnątrz i na zewnątrz budynku podając prąd gaśniczy wody w natarciu na źródło ognia. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu widocznych płomieni usunięto tlące się drewno na zewnątrz budynku w celu przelania go wodą i całkowitego ugaszenia. Wszystkie pomieszczenia budynku kościoła oddymiono oraz sprawdzono miernikiem wielogazowym czy nie występują trujące gazy – informuje KP PSP Przasnysz.

W wyniku pożaru spaleniu uległo drewno opałowe i instalacja elektryczna kościoła.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Jednorożec, Ulatowo Pogorzel i Lipa.

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszko Kastelnik
Mieszko Kastelnik
10 miesięcy temu

Brawo dla strażaków za uratowanie kościoła. Mam nadzieję, że szkody po tym pożarze nie będą zbyt wysokie a ich usuwanie zajmie niewiele czasu. Oby jak najszybciej wszystko wróciło do normy. W sprzątanie po pożarze pewnie zaangażują się miejscowi. Trzeba sobie pomagać!

Asia
Asia
10 miesięcy temu

Bog tak chciał