„Cyfrowe okno…” – dodatkowy nabór

Te osoby, którym nie udało się zakwalifikować do innowacyjnego projektu „Cyfrowe okno na świat” realizowanego przez Gminę Przasnysz, mają jeszcze jedną szansę! Wójt Grażyna Wróblewska uruchomiła właśnie dodatkowy nabór dla wszystkich zainteresowanych.

Od tego roku Gmina Przasnysz wdraża projekt polegający na zmniejszeniu wykluczenia cyfrowego osób żyjących na wsi. „Cyfrowe okno na świat” ma pomóc w korzystaniu z zasobów Internetu i nowoczesnych technologii w codziennym życiu. Projekt przewiduje zakup komputerów dla wybranych rodzin z terenu gminy, zapewnienie bezpłatnego dostępu do Internetu przez okres trwania projektu, a także organizację szeregu szkoleń dla osób korzystających z programu.

W załączniku można znaleźć wszystkie informacje o projekcie i wzory dokumentów, które będą musieli złożyć kandydaci chcący dołączyć do już wybranej grupy mieszkańców. Dokumenty w wersji papierowej są dostępne również dostępne w Urzędzie Gminy w Przasnyszu (ul. św. Stanisława Kostki 5, 06-300 Przasnysz, pokój nr 10, tel. (29) 752 27 09) oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Przasnyszu (ul. św. Wojciecha 1, 06-300 Przasnysz, tel. (029) 752 31 54).

Gmina Przasnysz pozyskała na wspomniany projekt ponad 2 miliony złotych z programu operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”. Jest to pierwszy samorząd z terenu powiatu przasnyskiego, który sięgnął po środki unijne z tego źródła unijnych dotacji.

Załączniki do pobrania:

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments