Ciechanowski szpital ze zmodernizowanym Oddziałem Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

W ciechanowskim szpitalu dobiegła końca modernizacja Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej. Szpital zyskał nie tylko odnowione pomieszczenia, ale też nowy sprzęt i wyposażenie. Inwestycja była możliwa dzięki 3,4 mln zł przyznanym przez samorząd województwa mazowieckiego.

Zmodernizowany Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej w ciechanowskim szpitalu ma powierzchnię 750 m2. Znajdują się tam gabinety zabiegowe, gipsownia, nowoczesna sala obserwacyjna i sale chorych wraz z łazienkami. Na całym oddziale wykonano instalacje hydrauliczne, grzewcze, wentylacyjne, teletechniczne oraz informatyczne i instalacje gazów medycznych. Po przeprowadzonym remoncie oddział przygotowany jest do hospitalizacji 25 pacjentów.

Otwarcie odnowionego oddziału i wyremontowanych gabinetów w ciechanowskim szpitalu oznacza nie tylko bardziej przyjazne sale i pomieszczenia, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo i komfort pacjentów. Dzięki inwestycji na oddziale jednocześnie może być hospitalizowanych aż 25 osób mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Ponadto szpital zyskał też nowy sprzęt i wyposażenie. Zakupione zostały nowoczesne łóżka z szafkami, stoły zabiegowe, lampy, aparat USG, wiertarkę ortopedyczną, a także inny niezbędny sprzęt i aparaturę medyczną oraz wyposażenie.

Całkowity koszt inwestycji to 3,4 mln zł przekazanych przez samorząd województwa mazowieckiego.

Źródło mazovia.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments