Ciechanowski pumptrack i skatepark oficjalnie oddane do użytku.

Od wczoraj w Ciechanowie dostępny jest nowy skatepark i pumptrack. Te inwestycje, zrealizowane na służyły będą m. in. miłośnikom jazdy na rolkach, deskorolce i rowerze. Korzystać będą mogły osoby w różnym wieku, na różnych poziomach zaawansowania.

O skatepark i pumptrack postulowała przede wszystkim młodzież. Ani w mieście, ani na terenie powiatu ciechanowskiego nie było dotychczas takich obiektów sportowych. Skatepark umożliwia bezpieczną jazdę na rolkach, deskorolce, longboardzie czy hulajnodze. Pumptrack jest miejscem do ćwiczeń sportów rowerowych. Ważnym aspektem inwestycji jest propagowanie aktywnego, zdrowego stylu życia oraz stworzenie ciekawej alternatywy dla młodszej części ciechanowian. Pierwszymi korzystającymi z otwartego skateparku i pamptracku były dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Powierzchnia skateparku wynosi 500 m2, jednocześnie może z niego korzystać około 20 osób. Pojawiły się m.in. banki, quartery, murki, poręcze, platformy, otwarty basen typu „Bowl” oraz inne elementy charakterystyczne dla tego typu obiektów. Wszystkie usytuowane są w sposób umożliwiający płynną i bezpieczną jazdę. Skatepark z betonową nawierzchnią ma dwa poziomy, aby ułatwić korzystanie z niego osobom o różnych umiejętnościach.

Pumptrack ma 1500 m2 powierzchni i dwa tory. Pierwszy tor o długości 50 m i 1,4 m szerokości powstał z myślą o dzieciach. Drugi tor o długości 150 m i 1,7 m szerokości przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych, uprawiających sporty rowerowe na wyższym poziomie zaawansowania. Obydwa tory umożliwiają jednoczesne korzystanie z nich przez kilka osób. Konstrukcja ziemna torów ma nawierzchnię bitumiczną. Skarpy torów i przestrzenie wewnątrz zostały obłożone trawą.

Na terenie obiektów zamontowane zostały ławki, stojaki na rowery, urządzenie serwisowe, kosze na śmieci. Teren został oświetlony i objęty monitoringiem.
Obszar, na którym realizowane są inwestycje jest systematycznie zagospodarowywany. Pod koniec maja ubiegłego roku na części obszaru, gdzie powstał skatepark oraz pumptrack, zrealizowane zostały dwa projekty obywatelskie, w ramach których powstały: plac zabaw, siłownia zewnętrzna, alejki oraz zamontowano elementy małej architektury. Kolejny etap zagospodarowania terenu (także projekt obywatelski), zakłada budowę zatoki postojowej, chodnika, 3 altan rekreacyjnych oraz montaż kolejnych elementów małej architektury i nasadzenia. Altany zostały już wybudowane.

Na inwestycje w skatepark i pumptrack miasto pozyskało 200 tys. zł dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego.

Źródło UM Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments