Ciechanów zwalnia gastronomię i restauratorów z opłaty koncesyjnej.

Miasto Ciechanów udzieli wsparcia przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku rządowych ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej. Branża gastronomiczna zostanie zwolniona z ponoszenia opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu ich sprzedaży.

 

Z oświadczeń złożonych do ratusza przez restauratorów wynika, że ich obroty w 2020 r. w wyniku sprzedaży alkoholi zmalały w stosunku do 2019 r. o blisko 60%.

Umożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej przy zachowaniu reżimu sanitarnego dałoby szansę na prowadzenie i utrzymanie biznesu, zatrudnianie pracowników oraz opłacanie opłat i podatków – pisze w uzasadnieniu do projektu uchwały wprowadzającej zwolnienie prezydent Krzysztof Kosiński.

Przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z obowiązku wniesienia pierwszej raty opłaty z tytułu korzystania z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży wymagalnej do dnia 31 stycznia 2021 r. W przypadku wniesienia przez przedsiębiorców pierwszej raty opłaty zostanie ona zwrócona. W przypadku wniesienia przez przedsiębiorców jednorazowo opłaty za cały 2021 rok zwrotowi będzie podlegała 1/3 części wniesionej opłaty. Termin na wniesienie drugiej oraz trzeciej raty opłaty zostanie przedłużony do 31 października 2021 r. W przypadku utrzymania przez rząd dalszego zakazu działalności dla branży gastronomicznej miasto rozszerzy zwolnienie na kolejne raty.

Uchwała w tej sprawie będzie procedowana na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ciechanów 1 lutego.


 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xcx
xcx
1 miesiąc temu

Miasto Przasnysz też powinno.

Ait
Ait
1 miesiąc temu
odpowiada  xcx

Czy jest stać na taki gest naszego naśladowcę

Igor
Igor
1 miesiąc temu
odpowiada  Ait

Stawiam skrzynkę browara jeśli za kilka dni infoprzasnysz nie napisze, że nasz burmistrz zwalnia z opłat. Zobaczycie, że to zrobi mimo ze mówił że się nie da.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

***** ***

mała
mała
1 miesiąc temu

***** Marek (prawdziwy)

rertyu
rertyu
1 miesiąc temu

ale miasto Ciechanów ma za co zwalniać z opłaty, bo podniosło opłaty w parkomatach a w Przasnyszu nie maja parkomatów