Ciechanów. Trzech nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych w ciągu jednego dnia.

Wczoraj, 5 grudnia, ciechanowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, dodatkowo dwóch z nich było sprawcami zdarzeń drogowych. Kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących w ciągu jednego dnia. Dwóch z kierowców dodatkowo spowodowało zdarzenia drogowe.

W środę w Ciechanowie na ulicy Sinkiewicza doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył nietrzeźwy kierowca Forda Focus. Według ustaleń policjantów 45-letni mężczyzna, kierując samochodem ford nieprawidłowo zmienił pas ruchu doprowadzając do zderzenia z innym pojazdem. W wyniku zdarzenia kierowcy pojazdów – na szczęście, nie odnieśli obrażeń. Jak się okazało prowadzący forda był pod wpływem alkoholu. Pierwsze badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a kolejne badanie wskazało jeszcze większą wartość – prawie 2,8 promila.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w miejscowości Grudusk kiedy to kierując autem renault nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w ciężarowe volvo. 61-letni mieszkaniec Rąbieża Gruduskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. I w tym przypadku, na szczęście, nikomu nic się nie stało.

W miejscowości Gołymin Ośrodek podczas kontroli drogowej został zatrzymany 35-letni kierowca Matiza, który miał w organizmie ponad 2 promile.

Kierowcy teraz muszą liczyć się z odpowiedzialnością przed sądem. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności, nawiązka w wysokości 5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.


Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments