Ciechanów. Szaleńczy pościg za kierowcą podejrzanym o posiadanie narkotyków.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili, że 37-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego może posiadać substancje zabronione. Podejrzenia policjantów potwierdziły się, gdy policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania.

Wcześniej jednak mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gdy funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania, kierowca nagle zwiększył prędkość i zaczął uciekać. 37-latek pędził z dużą prędkością nie zważając na to, że powoduje zagrożenie bezpieczeństwa dla pasażerki, która z nim podróżowała. Kierujący alfą stracił panowanie na pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w kilka przydrożnych drzew, pomimo tego zdarzenia dalej kontynuował ucieczkę, jednak tylko do kolejnego zakrętu gdzie ponownie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na karpę.

37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód nie posiadał polisy oc. Po zatrzymaniu mężczyzny, w miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli biały proszek. Według wstępnych badań narkotestem zabezpieczona substancja to amfetamina.

37-latek usłyszał zarzuty z art. 178b kk (niezatrzymanie się do kontroli drogowej) oraz za posiadanie substancji psychoaktywnych. Mężczyzna odpowie również za wykroczenia w ruchu drogowym. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments