Ciechanów. Stracił prawo jazdy, przekroczył prędkość o 83 km/h!

Ciechanowscy policjanci zatrzymali w Kraszewie pirata drogowego, który w terenie zabudowanym jechał 133 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 83 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W poniedziałek o godz. 9:40 w Kraszewie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali do kontroli kierowcę volvo. 61-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 83 kilometry. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 133 km/h. W związku z tym zatrzymano mu prawo jazdy. Mężczyzna otrzymał mandat oraz 10 punktów karnych.

– Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta

Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kółko, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments