Ciechanów „po cichu” oddał nową obwodnicę do użytku. [VIDEO]

Dziś, punktualnie o godzinie 6:00 rano, prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński oddał do użytku prawie 3,5 – kilometrowy odcinek obwodnicy wschodniej Ciechanowa. Obyło się bez oficjalnej imprezy, przecinania wstęgi czy sesji zdjęciowych. Prezydent otworzył ją „tak po prostu”.

Nowa obwodnica otrzymała nazwę alei Unii Europejskiej, gdyż właśnie z UE miasto Ciechanów pozyskało na nią środki. Droga ma ponad 3,3 km długości. Chodniki oraz ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej powstały po obydwu stronach jezdni. Pojawiły się również zatoki autobusowe z peronami, zjazdy publiczne i indywidualne.

Jednym z głównych jej celów jest wyprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych poza granice miasta. Obwodnica pozwoli zmniejszyć natężenie ruchu w ulicach: Płońskiej, Armii Krajowej i Pułtuskiej, co przyczyni się do ograniczenia tzw. niskiej emisji, a co za tym idzie – lepszej jakości powietrza w mieście. Nastąpi także rozbudowa tras rowerowych oraz bezpośrednio skomunikowane zostaną osiedla: „Słoneczne” i „Płońska” z gminą Opinogóra Górna.

– Dzisiaj o poranku otworzyłem obwodnicę wschodnią Ciechanowa. Tak, już! Bez uroczystości, wstęg i ceremoniałów, tak po prostu. Korzystajcie! – zachęca prezydent Kosiński.

guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Nasz Burmistrz powinien uczyć się od swojego kolegi z Ciechanowa !!! Mniej medialnego szumu, a więcej ciężkiej pracy !!!!

Paweł
Paweł
11 miesięcy temu

Tak po prostu

Maggie
Maggie
11 miesięcy temu

I bardzo mi się to podoba!!! Bez głupiego zadęcia, szumu medialnego, zwykła sprawa, droga, potrzebna ludziom, została zbudowana i jest!!! Brawo Pan Burmistrz Ciechanowa!!! ???

Kosman
Kosman
odpowiada  Maggie
11 miesięcy temu

Jak to otworzyl po prostu nowa droge. Czyli co zrobil wcisnal guzik czy podniols szlaban czy brame otworzyl ? Nie mogl tego zrobić jakiś pracownik zarzadu drog ktory mial dyzur ?

Nergal
Nergal
11 miesięcy temu

Sprytne, im ciszej ,tym głośniej.

ccc
ccc
11 miesięcy temu

a co z obwodnicą Przasnysza?

Jacek
Jacek
11 miesięcy temu

Można, można , ….bo najważniejsi są zwykli ludzie a nie przecinanie wstęg .
Bravo.

Filip
Filip
11 miesięcy temu

Brawa dla tego Pana

Antykomuna
Antykomuna
11 miesięcy temu

Precz z unią ANTY europejską i antypolską!

Jacek
Jacek
11 miesięcy temu

Bez biskupa i wody święconej? koniec świata jak mówił śp Popiołek

Roland
Roland
11 miesięcy temu

Super Gość!!?