Certyfikat AGRO POLSKA dla Gminy Przasnysz

W niedzielę, 13 września, wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska odebrała w stolicy Podkarpacia nagrodę przyznaną naszemu samorządowi kilka miesięcy temu w ogólnopolskim konkursie AGRO POLSKA.

Gala Finałowa wspomnianego konkursu AGRO POLSKA odbyła się w Sali Sesyjnej rzeszowskiego Ratusza. W ramach uroczystości wręczono nagrody XXII edycji konkursu, a także nagrodę specjalną ufundowaną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi dla jednego z laureatów wyróżniającego się osiągnięciami rynkowymi w branży rolno-spożywczej.

W tak znakomitym gronie laureatów znalazła się również Gmina Przasnysz. A wszystko to dzięki projektowi wykonanemu już kilka lat temu dzięki środkom z Unii Europejskiej. W 2013 roku Gmina Przasnysz przygotowała projekt integracyjny w Mchowie, w ramach którego m.in. opracowano receptury produktów tradycyjnych, które jakiś czas później znalazły się na liście produktów tradycyjnych ministerstwa rolnictwa. W ten sposób doceniono marmoladę z antonówek oraz czarninę z Mchowa.

Wczesną wiosną tego roku marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik nominował Gminę Przasnysz do ogólnopolskiego konkursu AGRO POLSKA właśnie dzięki marmoladzie i czarninie. W maju reprezentantki gminy pojechały do Rzeszowa na specjalną prezentację konkursową. Ocena musiała wypaść na tyle zadowalająco, że kilka tygodni później do urzędu dotarła widomość o pozytywnym efekcie prezentacji. Finał całego konkursu miał miejsce 13 września, podczas wspomnianej gali.

Nagrodę oraz dyplom odebrała osobiście wójt gminy Grażyna Wróblewska. Nagrody wręczali przedstawiciele ministra rolnictwa Marka Sawickiego, a także władze samorządowe Rzeszowa, z którym kojarzony jest sam konkurs. Gmina Przasnysz znalazła się w gronie kilkunastu podmiotów, które zostały wyróżnione w ten sposób prze kapitułę konkursową.

Od tego tygodnia przasnyska gmina wiejska może więc szczycić się tytułem Laureata Konkursu Promocyjnego AGRO POLSKA. Gminie przysługuje w związku z tym prawo do oznakowania Godłem Promocyjnym wyróżnionych produktów, umieszczenia obok nazwy produktu Godła Promocyjnego i logo Laureata wraz z informacją „Laureat Konkursu” we wszystkich materiałach promocyjnych, drukach reklamowych, etykietach wyrobów, a także wykorzystaniu w kampaniach reklamowych prowadzonych w mediach.

AGRO POLSKA jest corocznym sprawdzianem stanu polskiej branży rolno-spożywczej; od wielu lat imprezie tej patronuje minister rolnictwa. Celem konkursu jest promocja polskich firm produkujących żywność, a także wzmocnienie marki każdego przedsiębiorstwa mogącego się pochwalić tytułem zwycięzcy konkursu. Równie istotna jest promocja samych produktów, które są zgłaszane przez firmy produkcyjne lub samorządy.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments