Certyfikat AGRO POLSKA dla Gminy Przasnysz

W niedzielę, 13 września, wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska odebrała w stolicy Podkarpacia nagrodę przyznaną naszemu samorządowi kilka miesięcy temu w ogólnopolskim konkursie AGRO POLSKA.

Gala Finałowa wspomnianego konkursu AGRO POLSKA odbyła się w Sali Sesyjnej rzeszowskiego Ratusza. W ramach uroczystości wręczono nagrody XXII edycji konkursu, a także nagrodę specjalną ufundowaną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi dla jednego z laureatów wyróżniającego się osiągnięciami rynkowymi w branży rolno-spożywczej.

W tak znakomitym gronie laureatów znalazła się również Gmina Przasnysz. A wszystko to dzięki projektowi wykonanemu już kilka lat temu dzięki środkom z Unii Europejskiej. W 2013 roku Gmina Przasnysz przygotowała projekt integracyjny w Mchowie, w ramach którego m.in. opracowano receptury produktów tradycyjnych, które jakiś czas później znalazły się na liście produktów tradycyjnych ministerstwa rolnictwa. W ten sposób doceniono marmoladę z antonówek oraz czarninę z Mchowa.

Wczesną wiosną tego roku marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik nominował Gminę Przasnysz do ogólnopolskiego konkursu AGRO POLSKA właśnie dzięki marmoladzie i czarninie. W maju reprezentantki gminy pojechały do Rzeszowa na specjalną prezentację konkursową. Ocena musiała wypaść na tyle zadowalająco, że kilka tygodni później do urzędu dotarła widomość o pozytywnym efekcie prezentacji. Finał całego konkursu miał miejsce 13 września, podczas wspomnianej gali.

Nagrodę oraz dyplom odebrała osobiście wójt gminy Grażyna Wróblewska. Nagrody wręczali przedstawiciele ministra rolnictwa Marka Sawickiego, a także władze samorządowe Rzeszowa, z którym kojarzony jest sam konkurs. Gmina Przasnysz znalazła się w gronie kilkunastu podmiotów, które zostały wyróżnione w ten sposób prze kapitułę konkursową.

Od tego tygodnia przasnyska gmina wiejska może więc szczycić się tytułem Laureata Konkursu Promocyjnego AGRO POLSKA. Gminie przysługuje w związku z tym prawo do oznakowania Godłem Promocyjnym wyróżnionych produktów, umieszczenia obok nazwy produktu Godła Promocyjnego i logo Laureata wraz z informacją „Laureat Konkursu” we wszystkich materiałach promocyjnych, drukach reklamowych, etykietach wyrobów, a także wykorzystaniu w kampaniach reklamowych prowadzonych w mediach.

AGRO POLSKA jest corocznym sprawdzianem stanu polskiej branży rolno-spożywczej; od wielu lat imprezie tej patronuje minister rolnictwa. Celem konkursu jest promocja polskich firm produkujących żywność, a także wzmocnienie marki każdego przedsiębiorstwa mogącego się pochwalić tytułem zwycięzcy konkursu. Równie istotna jest promocja samych produktów, które są zgłaszane przez firmy produkcyjne lub samorządy.


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...