Cała Polska czyta Sienkiewicza!

Choć od ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania minął już miesiąc, nic nie stało na przeszkodzie, by po raz kolejny wspomnieć o wielkim polskim pisarzu Henryku Sienkiewiczu. Przynajmniej w Zespole Szkół w Bogatem, gdzie 8 października odbyła się szkolna akcja wspólnego czytania dzieł tego autora.

Tego dnia uczniowie biorący udział w akcji doświadczyli podróży w czasie – przenieśli się w wiek XIX, by tu spotkać jednego z najbardziej poczytnych polskich literatów. Dziewiętnastowieczna dziennikarka, w której postać wcieliła się Milena Mocek, przeprowadziła wywiad z polskim noblistą. Dodatkowo też zaproszeni goście wzięli udział w akcji wspólnego czytania powieści tego autora.

Uczniowie klas IV – VI wysłuchali m.in. fragmentów powieści „W pustyni i w puszczy”. Młodszym kolegom i koleżankom czytały uczennice z klasy I gimnazjum – Wiktoria Matusiak i Natalia Furmańska. Z kolei gimnazjalistom czytali zaproszeni goście i reprezentanci szkoły: Danuta Radomska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogatem, nauczycielka języka angielskiego Magdalena Błaszczak, a także dyrektor szkoły Piotr Sekuna. Wszyscy zagłębiali się w lekturze fragmentów „Krzyżaków”.

Całą akcję efektownie zakończył pan dyrektor, który odczytał uczniom ustęp z opisem bitwy pod Grunwaldem. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy stempel otrzymany z kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments