Burmistrz Przasnysza podsumował działania w maju 2019 r.

Sprawozdanie z działań burmistrza Przasnysza Łukasza Chrostowskiego za miesiąc maj 2019 roku.

 1. W Przedszkolu nr 1 i Przedszkolu nr 2 założyliśmy mini ogródki do uprawy warzyw i kwiatów.
 2. Miasto zakupiło i zamontowało 8 ławek na terenie miasta: przy ul. Al. Wojska Polskiego, Al. Jana Pawła II, ul. A. Asnyka, ul. Orlika, ul. Sosnowa.
 3. Do upiększenia Rynku Miejskiego jak corocznie zostały zakupione i posadzone w stojące donice kaskadowe oraz wiszące kwiaty – czerwone pelargonie w ilości 862 sztuk.
 4. Trwają roboty budowlane związane z:

– budową ulic na osiedlu Waliszewo (ul. św. Krzysztofa, Gabriela Narutowicza, św. Kingi, S. Kard. Wyszyńskiego, Księcia Janusza),

– rozbudową ul. Handlowej w Przasnyszu,

 – budową ul. Oszkobłok w Przasnyszu,

 – rozbudową ul. Alei Jana Pawła II w Przasnyszu.

 1. Rozpoczęto roboty budowlane związane z przebudową nawierzchni ulic: M. Skłodowskiej, Klonowej, Ogrodowej, Chełchowskiego.
 2. 31 maja otworzyliśmy uroczyście Sekcję E-sport Przasnysz
 3. W III tygodniu maja ruszyło Centrum Monitorowania Miasta Przasnysz. Nasze Miasto jest teraz pod stałym monitoringiem dziesiątek kamer obsługiwanych przez przeszkolonych pracowników UM.
 4. Podpisaliśmy umowę na budowę wiaty na placu zabaw przy ulicy Wojskowej w Przasnyszu.
 5. AMK Rzemieślnik otrzymało pawilon pod swoją siedzibę na terenie OSiR Przasnysz. Wkrótce odbędzie się oficjalne otwarcie.
 6. W trakcie realizacji jest doświetlenie stref ruchu w obrębie siedmiu przejść dla pieszych w ul. Makowskiej, Leszno i św. Stanisława Kostki.
 7. Ogłoszono przetarg na budowę i rozbudowę ulic na terenie Miasta Przasnysz (rozbudowa ul. Leszczynowej i budowa ulicy Wrzosowej). Otwarcie ofert na wykonawcę inwestycji odbędzie się 12 czerwca.
 8. 25 maja odbył się bardzo udana VII edycja Jarmarku Staropolskiego.
 9. 11 maja podczas „Miejskiej Majówki” oficjalnie powróciły nad naszą Węgierkę spływy kajakowe. W evencie uczestniczyły setki naszych mieszkańców.
 10. Dziecięcy Zespół Muzyczny, który działa pod MDK Przasnysz zadebiutował podczas występu w Parku Miejskim. Opiekunem zespołu jest Mateusz Kowalczyk.
 11. Pracownicy Urzędu Miasta wzięli udział w sprzątaniu lasu motywując jednocześnie inne urzędy oraz instytucje do sprzątania zaśmiecanych przez ludzi terenów.
 12. Zarządzaniem Nr 60/2019 Burmistrza Przasnysza z dnia 17 maja 2019 r. stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu powierzono Panu Grzegorzowi Grabowskiemu na okres 5 lat szkolnych tj. od dnia 1 września 2019 r. do dnia 31 sierpnia 2024 r.
 13. Burmistrz Łukasz Chrostowski poprowadził event medyczny „Życie to najcenniejszy dar jaki możesz podarować”. Miasto Przasnysz było partnerem tego wydarzenia.
 14. Burmistrz Łukasz Chrostowski poprowadził MultiQuiz z okazji Nocy Muzeów dla naszych mieszkańców. Frekwencja mimo później pory była bardzo wysoka.
 15. Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Wicestarosta Waldemar Trochimiuk oraz Burmistrz Łukasz Chrostowski podpisali umowę na monitoring miejskiego punktu obserwacyjnego na ternie Zespołu Szkół Powiatowych przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu. Samorząd powiatu przasnyskiego przekaże dotację celową w wysokości 12 tys. złotych z przeznaczeniem na wykonanie w ramach monitoringu miejskiego punktu obserwacyjnego na terenie Zespołu Szkół Powiatowych przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu.
 16. Burmistrz Łukasz Chrostowski oraz radca prawny UM Łukasz Machałowski przeprowadzili publiczną prezentację Kontroli Wewnętrznej, która odbyła się w lutym w Urzędzie Miasta. Transmisja z prezentacji dostępna jest na fan page Przasnysz.
 17. Po raz 14-ty młodzież Szkoły Podstawowej nr 3 (wcześniej Publicznego Gimnazjum ) w Przasnyszu miała możliwość gościć i rozmawiać, zadawać pytania i dyskutować na nurtujące ją tematy z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej oraz przedstawicielami innych organizacji, które mają wpływ na tworzenie naszego jutra. Tematem tegorocznego spotkania było „Miejsce Polski we współczesnej Europie’’.
 18. 26 maja przeprowadziliśmy wybory do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja wyniosła 42,66%.
 19. W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Przasnyszu odbyło się bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich chętnych w ramach projektu Mobilna Akademia Młodych Orłów.
 20. Odbyłem dziesiątki spotkań z przedstawicielami różnych firm w Przasnyszu dotyczące zawiązania stałej współpracy. Wiele z nich odniosło wymierny skutek. W czerwcu poinformuję o efektach rozmów.
 21. Odbyłem dziesiątki spotkań z naszymi mieszkańcami w różnych sprawach indywidualnych.
 22. Miejski Dom Kultury w Przasnyszu podpisał umowę na kino objazdowe w naszym mieście. W Przasnyszu w ciągu najbliższych tygodni w kinie pojawią się seanse najnowszych filmów.
 23. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu, TPZP i dr Waldemarem Krzyżewskim zorganizowaliśmy Galę „XXX-lecie Wolności”, na które wyróżnieni zostali nasi zasłużeni mieszkańcy i lokali przedsiębiorcy.
 24. Miasto Przasnysz zadeklarowało wsparcie dla Klubu Przaśnik Przasnysz w organizacji kolejnych biegów ulicznych. W maju bardzo udanie zadebiutowała inicjatywa Klubu związana z „Biegiem z mukowiscydozą” dla Niny Dęby. Wzięło w niej udział ponad 100 naszych mieszkańców.
 25. Miasto Przasnysz i różne instytucje miejskie zorganizowały dziesiątki atrakcji z okazji Dnia Dziecka dla naszych najmłodszych mieszkańców. Tak wielu eventów towarzyszących w dniach 31 maja – 2 czerwca – nie było jeszcze nigdy.
 26. Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 3 zaingerowały działania programu „MultiSport” w swoich placówkach. Dzieci wzięły udział w innowacyjnej, interaktywnej formule testów sprawnościowych EuroFit +.
 27. Burmistrz Przasnysza wziął udział w wyborach przewodniczącego powiatowych struktur ZNP. Gratulujemy Mirosławowi Głażewskiemu – wyboru na funkcję prezesa.
 28. Burmistrz Przasnysza ogłosił II ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej w Przasnyszu przy ul. Św. Stanisława Kostki. Wkrótce ogłoszony zostanie II przetarg na lokal po „Restauracji Ratuszowa”.
 29. Łukasz Chrostowski spotkał się z mieszkańcami Miasta, którzy wyróżnili się swoją postawą w mijającym miesiącu. Gratulacje za sukcesy sportowe otrzymał m.in Tomasz Gaczyński, jak również za sukces muzyczny Przasnyska Kapela Podwórkowa.
 30. Miasto Przasnysz pozyskało 25 tysięcy złotych na siłownię zewnętrzną z Otwartych Stref Aktywności – nowego programu rozwoju infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.
 31. Burmistrz Łukasz Chrostowski i skarbniczka miasta Iwona Domańska podpisali w Ostrołęce umowę na dofinansowanie z FOGR inwestycji pt. „Przebudowa ul.Polnej” na kwotę 94 tys zł.
 32. Burmistrz Łukasz Chrostowski i sekretarz miasta Jarosław Szmulski wzięli udział w obchodach Święta Jednostek OReL w Wędrzynie, gdzie prezentowała się nasza przasnyska JW.
 33. Miasto Przasnysz wsparło inicjatywę bezpłatnych badań ginekologicznych (cytologia i USG) w ramach kampanii „(Z)Badaj się w kobiecym interesie”, które odbyły się na Rynku w Przasnyszu.
 34. Wsparliśmy i braliśmy czynny udział w pracach jury w ramach „Festiwalu Piosenki o Zdrowiu”, który odbył się w MDK Przasnysz.
 35. Burmistrz Łukasz Chrostowski, radca prawny UM Łukasz Machałowski i nauczyciele z przasnyskich szkół wzięli udział w konferencji naukowej przygotowanej przez ALO p. Elżbiety, Magdaleny i Martyny Sternal.
 36. Wystartowała sekcja MMA w Przasnyszu – Warrior MMA Team. Z tygodnia na tydzień przybywa zawodników.
 37. W maju obyło się spotkanie burmistrza Łukasza Chrostowskiego ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim. Włodarze miasta i powiatu wzajemnie zaprosili się do swoich Urzędów, aby wprowadzić w szczegółowe funkcjonowanie każdej z placówek samorządowych.
 38. W Urzędzie Miasta Przasnysz opracowano Raport o Stanie Gminy za rok 2018. To 107 stronicowy dokument omawiający poszczególne segmenty życia miasta.
 39. Trwają przygotowania do zbudowania koncepcji wsparcia rozwoju Miasta Przasnysz w Norweskich Mechanizmów Finansowych.
 40. Na ulicach miasta Przasnysz odbyły się pierwsze cięcia traw, kompleksowe sprzątanie po zimie oraz malowanie oznakowania poziomego ulic.
 41. Przedstawicieli Miasta na czele z burmistrzem Łukaszem Chrostowskim odbyli kolejne spotkanie z przedstawicielami MIK w związku z organizacją Festiwalu „Fabryka Światła”.
 42. Wspólnie ze społecznikami i gabinetami weterynaryjnymi udało nam się znaleźć dom dla kilku bezpańskich psów i kotów.
 43. W OSiR Przasnysz odbyła się pielęgnacja nawierzchni kortu tenisowego.
 44. Burmistrz Łukasz Chrostowski na bieżąco spotyka się nowi przedsiębiorcami, którzy właśnie otworzyli działalność gospodarczą na terenie miasta Przasnysz oraz ze szczęśliwymi nowymi rodzicami naszych najmłodszych przasnyszan.

Łukasz Chrostowski

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments