Burmistrz Łukasz Chrostowski poleciał do Norwegii reprezentować Przasnysz.

Dziś Łukasz Chrostowski opuścił Przasnysz i udał się do Norwegii. To jednak nie urlop, podziwianie fiordów ani wycieczka krajoznawcza, bowiem podczas wyjazdu będzie pełnił honory gospodarza Przasnysza. Burmistrz jedzie wraz z innymi włodarzami miast na seminaria mające związek z obecnością naszego miasta w drugiej turze walki o Fundusze Norweskie. Jeśli wejdziemy do trzeciego etapu, możemy zyskać aż 40 mln zł.

 

Przasnyski projekt przewiduje strategiczne zarządzanie miastem, zmierzające do poprawy sytuacji mieszkańców m.in. w zakresie ochrony środowiska (w tym efektywnej i czystej energii, zrównoważonego transportu), polityki społecznej (ograniczenia ubóstwa, polityki mieszkaniowej, innowacji społecznych, zatrudnienia, zdrowia, edukacji, partycypacji społecznej) oraz wsparcia lokalnego rynku pracy i przedsiębiorczości.

Wyjazd burmistrza będzie miał miejsce w dniach 9-12 marca i ma związek z awansem do II etapu starań o gigantyczne pieniądze.

Organizatorzy podzielili burmistrzów i prezydentów na 4 grupy. Łukasz Chrostowski znalazł się w grupie włodarzy jadących do Fredrikstad i Indre Østfold.

Odbędę tam wizyty studyjne w ramach II etapu Rozwoju Lokalnego. Do Norwegii lecę na koszt organizatora, miasto nic za ten wyjazd nie płaci. Będziemy poznawać funkcjonowanie różnych rozwiązań środowiskowych i infrastrukturalnych w Norwegii, liczę, że dzięki temu uda mi się wdrożyć najciekawsze rozwiązania w naszym mieście.

Burmistrz liczy, że wyjazd stanie się nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy i podpatrzenia nowinek, ale umożliwi wymianę doświadczeń z innymi gospodarzami miast starającymi się o norweskie wsparcie.

Nabór, w którego drugim etapie znalazł się Przasnysz, dotyczy programu „Rozwój lokalny” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021. Całkowita kwota dostępna w ramach naboru to 102 647 058 euro. Dofinansowanie pojedynczego projektu wynosi od 3 do 10 mln euro brutto, a poziom dofinansowania wynosi do 100% kosztów kwalifikowanych.

M. Jabłońska


 

guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu

A czy nasz burmistrz wie dokładnie, gdzie ma jechać?
Fredrikstad to tak nie bardzo gmina Indre Ostfold ?.

Ja znajoma
Ja znajoma
odpowiada  Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu

Koronawirusa przywiezie do przasnysza

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Ja znajoma
7 miesięcy temu

Eee tam, tak źle to chyba nie będzie. Niech jedzie i walczy o kasę. Może coś się uda w tym mieście zrobić.

Szkoda że nie mamy zbyt dobrej prasy za granicą ostatnio. To nie pomaga. Ale te fundusze i tak muszą trafić do Polski, jest tylko kwestia kto je dostanie. Więc nie jest tak źle.

jot
jot
odpowiada  Ja znajoma
7 miesięcy temu

2 tygodnie obowiązkowej kwarantanny.

Maria
Maria
odpowiada  jot
7 miesięcy temu

A zobaczysz, że nie pójdzie do izolacji.

Kaśka
Kaśka
odpowiada  Maria
7 miesięcy temu

Jak to nie pójdzie, to obowiązek.nie może się wyłamać w tym przypadku.
Zresztą pracownicy mu na to nie pozwolą. To ogromne zagrożenie. Można zgłosić do Sanepidu lub Wojewody.

Maria
Maria
odpowiada  Kaśka
7 miesięcy temu

Patrząc na to że nie ma żadnych informacji o zapobieganiu epidemii z naszych urzędów myślę że uważają problem za mało istotny. Pożyjem uwidzim

michal
michal
7 miesięcy temu

Ciekawe czy Norwegom pochwali się „Kartą praw rodzin”

bogdan
bogdan
7 miesięcy temu

Zamykają szkoły!!!. nie może w takiej sytuacji wrócić do Przasnysza!!!