Burmistrz czyta dzieciom! – ciekawa akcja w gminie Chorzele

Pierwsze lata nauki to dla każdego dziecka czas niezwykle intensywnej pracy. To właśnie wtedy najmłodsi uczniowie poznają świat, rozwijają i doskonalą swoje umiejętności, a także uczą się poprawnego funkcjonowania w społeczeństwie. Podstawą do osiągnięcia tych celów jest opanowanie i poprawne posługiwanie się naszym językiem ojczystym. Pozwala on lepiej rozumieć i opisywać świat, zdobywać informacje, wyrażać swoje opinie, zawierać znajomości, zadawać pytania czy też przekonywać do swoich racji. Gdy z jakiś przyczyn zaniedbamy naukę języka mamy wówczas problemy z komunikacją i osiąganiem sukcesów. Często jest to także źródło nieporozumień i porażek.

Burmistrz Beata Szczepankowska, jako wieloletni i doświadczony pedagog, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też, chętnie uczestniczy oraz inicjuje wiele akcji mających na celu propagowanie poprawnego, bogatego i pięknego języka oraz swobody w posługiwaniu się nim. A przecież nic tak nie pozwoli nauczyć języka jak częste czytanie i rozmawianie z dziećmi. Stąd też, burmistrz z wielką radością przyjęła zaproszenie od najmłodszych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Pościeniu Wsi do włączenia się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Spotkanie z dziećmi odbyło się w poniedziałek, 26 lutego w budynku szkoły. Dzieci entuzjastycznie i radośnie przywitały burmistrz i od razu nawiązały z nią świetny kontakt. Po krótkiej rozmowie z uczniami Beata Szczepankowska rozpoczęła czytanie bajek. Na podziw zasługuje postawa dzieci, które w pełnym skupieniu słuchały kolejnych opowieści i z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na pytania burmistrz. Wypowiedzi przedszkolaków i pierwszoklasistów były niezwykle mądre i ciekawe. Uczniom tak spodobało się czytanie bajek przez Beatę Szczepankowską, że prosiły o przeczytanie ich ulubionych książeczek, które miały w swoich plecakach. W tej wyjątkowej lekcji, burmistrz uświadamiała dzieciom jakimi wartościami powinni kierować się w swoim życiu i wyraziła ogromny zachwyt oraz oczarowanie aktywną postawą uczniów. Na zakończenie spotkania każdy ze słuchaczy otrzymał książeczkę, dyplom „Przyjaciela Książki” oraz słodki upominek. Beata Szczepankowska otrzymała natomiast od uczniów niezwykle oryginalny prezent – wymyśloną przez nich „Bajkę o dwóch misiach”, która została ozdobiona również ich własnoręcznymi rysunkami. Burmistrz dziękując uczniom powiedziała, że jest bardzo wzruszona i szczęśliwa, że w naszej gminie są mali autorzy książeczki.

Podczas wizyty w szkole w Pościeniu Wsi,  Beata Szczepankowska uczestniczyła także w Pasowaniu na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Uroczystość tą uatrakcyjnił piękny występ uczniów starszych klas tej szkoły. Następnie wspólnie z dyrektor szkoły Grażyną Tymińską, burmistrz Beata Szczepankowska wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Ten wyjątkowy dzień dostarczył dzieciom wiele przeżyć i radości. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi z wizyty burmistrz w szkole, a na ich twarzach gościł szczery uśmiech.

A.Tańska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments