Budynek Powiatowego Urzędu Pracy w remoncie. Zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Powiat przasnyski dostosuje budynek PUP, PCPR i poradni psychologiczno – pedagogicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Powiatowy Urząd Pracy w Przasnyszu informuje, że we współpracy ze starostwem przystąpiono do prac remontowych w budynku przy ul. Joselewicza 6.  Radni Powiatu Przasnyskiego uznali, że w dzisiejszych czasach mieszkańcy powinni mieć lepszy dostęp do urzędów. Dlatego w ramach przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych budynek mieszczący PUP, PCPR i poradnię psychologiczno – pedagogiczną zyska wiele usprawnień, m.in. schodołaz gąsiennicowy czy przystosowane łazienki. Całkowita wartość projektu  to 335.884,01 złotych, przy czym ze środków PFRON uzyskano dofinansowanie w kwocie 58.742,62 zł.

Powiat pozyskał blisko 400 tysięcy złotych na likwidację barier transportowych oraz architektonicznych dla osób niepełnosprawnych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach środki na realizację 4 projektów:

  1. Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych w budynku przy ul. Berka Joselewicza 6 w Przasnyszu. – dofinansowanie w kwocie 58.742,62 zł.
  2. Zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Przasnyszu – dofinansowanie w kwocie 80.000,00 zł.
  3. Zakup samochodu do przewozu osób niepełno-sprawnych z terenu gminy Jednorożec – dofinansowanie w kwocie 72.000,00 zł.
  4. Likwidacja barier transportowych poprzez zakup autobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych z terenu gminy Krzynowłoga Mała – dofinansowanie w kwocie 186.200,00 zł.

ren


 

Źródło Starostwo Powiatowe
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 miesięcy temu

Przydałby się jeszcze duży parking

Zenek
Zenek
3 miesięcy temu

Kiedy powiat pomyśli o budynku z salą koncertową dla szkoły muzycznej?