Budownictwo pasywne – Kierunek z przyszłością na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Przasnyszu !

W czym tkwi wyjątkowość tego kierunku? Koncepcja budownictwa pasywnego opiera się na zminimalizowaniu zużycia energii w trakcie użytkowania. Dom pasywny jest domem bardzo energooszczędnym, a budownictwo pasywne daje gwarancje niskich kosztów użytkowania.

Ta metoda jest już powszechnie używana w krajach tj. Niemcy, Norwegia, Finlandia, a obecnie coraz częściej możemy ją spotkać w Polsce. Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Przasnyszu wychodzi naprzeciw trendom budownictwa oraz potrzebom mieszkańców. Od 2017 roku w Przasnyszu kształci studentów na kierunku studiów inżynierskich, w tym Budownictwo Pasywne oraz Konstrukcje Budowlane. W trakcie toku studiów, studenci odbywają liczne praktyki w polskich i zagranicznych firmach budowlanych co przybliża im nowoczesną metodę budownictwa pasywnego. Podsumowaniem ich pracy jest wykonanie projektu. Inicjatywą utworzenia tego kierunku są rosnące potrzeby na rynku pracy oraz w regionalnych firmach budowlanych.

Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna realizuje też liczne studia podyplomowe tj.: Zarządzanie Procesem Inwestycyjnym w Budownictwie .

Zapraszamy na stronę: http://www.wsjoprzasnysz.edu.pl/


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments