Boisko na ul. Wojskowej w Przasnyszu prawie ukończone [FOTO]

Dobiegają końca prace związane z budową wielofunkcyjnego boiska przy ulicy Wojskowej w Przasnyszu. Jeśli pogoda na to pozwoli to już po świętach będziemy mogli się cieszyć nowym obiektem sportowym w naszym mieście.

Kwota jaką Miasto Przasnysz przeznaczyło na budowę boiska przy ulicy Wojskowej to 440 tys. złotych z czego 95 tys. złotych stanowi dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Trawa syntetyczna trzeciej generacji

Boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej (24 m x 44 m) służyć będzie do gry w siatkówkę, koszykówkę oraz mini piłkę nożną. Stanowiska do różnych gier oddzielone będą poprzez zróżnicowanie kolorystyczne nawierzchni oraz linii pól gry. Inwestycja zostanie w pełni wyposażona w niezbędny osprzęt typu bramki do piłki, kosze oraz oświetlenie. Trawa syntetyczna przyjęta jako nawierzchnia boiska jest trzecią generacją sztucznych traw zasypywanych piaskiem kwarcowym, co pozwala na osiągnięcie wysokiego poziomu amortyzacji wstrząsów. System ten jest stosowany już bez dodatkowych mat elastycznych. Ma być odporny zarówno na mróz jak i wysokie temperatury – czytamy w specyfikacji inwestycji.

Drenaż odprowadzi nadmiar wody

Wokół boiska zaprojektowano obrzeża betonowe 8×30 cm na ławie betonowej ze spoinami wypełnionymi zaprawą cementową. Wody opadowe odprowadzane będą poprzez drenaż wgłębny do istniejącej kanalizacji deszczowej. Zaprojektowany pod płytą boiska drenaż pozwoli na szybkie odprowadzenie wód opadowych oraz osuszenie płyty boiska.

 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkanka
mieszkanka
1 rok temu

Super , bardzo potrzebny obiekt nie tylko dla dzieci i młodzieży z ul.Wojskowej.Podziękowania 🙂

Jurek
Jurek
1 rok temu

Czy będzie tam boisko do gry w tenisa ziemnego?

mieszkanka
mieszkanka
1 rok temu
odpowiada  Jurek

Tam nie będzie , takie boisko masz na stadionie 🙂

Inne zdanie
Inne zdanie
1 rok temu

A ja uważam że to nie potrzebne, są inne boiska w mieście ale jakoś nikogo na nich nie widać. No może czasem młodzież szkolną z przymusu…

Orientujący
Orientujący
1 rok temu
odpowiada  Inne zdanie

Niepotrzebne? grubo się mylisz, to miejsce płakało od lat żeby przywrócić mu blask. Jeszcze by się tam przydały huśtawki i zjeżdżalnie jak było przy dawnym przedszkolu przed laty i dzieciaki będą. Po drugie inne boiska mówisz, że są puste? dowiedz się na ile z nich można wejść od tak sobie i pograć.

mieszkanka
mieszkanka
1 rok temu
odpowiada  Orientujący

Popieram Orientujący , z infrastruktury na osiedlu przy ul.Wojskowej korzystają również dzieci z otaczających osiedli.Faktycznie urządzenia na placu zabaw to głęboka komuna ,chociaż ustawiane były prawdopodobnie kilkanaście lat temu.Zapraszam zobaczcie, szczególne zaproszenie kieruję w stronę RADNYCH Rady Miejskiej 🙂 Myślę ,że nasza obecna Pani Radna i Pan Burmistrz poczynią działania , aby plac zabaw był Placem Zabaw w pełnym tego słowa znaczeniu.Za już dziękuję w imieniu dzieci i młodzieży 🙂