Bogate: Impreza czytelnicza w bibliotece

    Z okazji Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece w Bogatem zorganizowano imprezę czytelniczą z udziałem dzieci z klas „0” oraz wychowawców i rodziców. Honorowym gościem była Wójt Gminy Przasnysz Pani Grażyna Wróblewska, która przybyła na spotkanie z koszem pełnym słodyczy.

Atrakcyjny program imprezy rozpoczęły występy dzieci z Karwacza, Bogatego i Dobrzankowa. Dzieci prezentowały swoje umiejętności artystyczne wykonując piosenki i wiersze. Największe jednak brawa zebrał Adaś Łada, który pięknie recytował wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.
Kolejnym punktem programu była inscenizacja „Rzepki”, w której udział wzięli seniorzy, bibliotekarz oraz dzieci. Obsada: narrator- Bożena Ruszczyńska, dziadek- Kazimierz Wenda, babcia- Halina Żakowska, wnuczek-Ilona Bojarska. Pozostałe postaci zagrały dzieci z „zerówek” w przygotowanych przez bibliotekę opaskach z naklejonymi wizerunkami zwierzątek.
Następnie zaprezentowano, w interpretacji seniorów, wiersz J. Tuwima pt. „Okulary”. W rolę Hilarego znakomicie wcielił się Kazimierz Wenda, zaś narratorem była Irena Budnicka. Wszystkie występy nagrodzono gromkimi brawami. Nie zabrakło także konkursów i zagadek literackich dla dzieci, jak również konkursu pn. „Jak dobrze się znamy?”, w którym wzięli udział również rodzice. Spotkaniu towarzyszył, cieszący się dużym zainteresowaniem dzieci, kiermasz książeczek, przygotowany przez Hurtownię Książek EDYP z Ostrowi Mazowieckiej. Impreza należała do udanych, wszyscy świetnie się bawili, wykazali się duża znajomością literatury dla dzieci oraz talentem artystycznym. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Ilona Bojarska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments