Bogate: Impreza czytelnicza w bibliotece

    Z okazji Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece w Bogatem zorganizowano imprezę czytelniczą z udziałem dzieci z klas „0” oraz wychowawców i rodziców. Honorowym gościem była Wójt Gminy Przasnysz Pani Grażyna Wróblewska, która przybyła na spotkanie z koszem pełnym słodyczy.

Atrakcyjny program imprezy rozpoczęły występy dzieci z Karwacza, Bogatego i Dobrzankowa. Dzieci prezentowały swoje umiejętności artystyczne wykonując piosenki i wiersze. Największe jednak brawa zebrał Adaś Łada, który pięknie recytował wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.
Kolejnym punktem programu była inscenizacja „Rzepki”, w której udział wzięli seniorzy, bibliotekarz oraz dzieci. Obsada: narrator- Bożena Ruszczyńska, dziadek- Kazimierz Wenda, babcia- Halina Żakowska, wnuczek-Ilona Bojarska. Pozostałe postaci zagrały dzieci z „zerówek” w przygotowanych przez bibliotekę opaskach z naklejonymi wizerunkami zwierzątek.
Następnie zaprezentowano, w interpretacji seniorów, wiersz J. Tuwima pt. „Okulary”. W rolę Hilarego znakomicie wcielił się Kazimierz Wenda, zaś narratorem była Irena Budnicka. Wszystkie występy nagrodzono gromkimi brawami. Nie zabrakło także konkursów i zagadek literackich dla dzieci, jak również konkursu pn. „Jak dobrze się znamy?”, w którym wzięli udział również rodzice. Spotkaniu towarzyszył, cieszący się dużym zainteresowaniem dzieci, kiermasz książeczek, przygotowany przez Hurtownię Książek EDYP z Ostrowi Mazowieckiej. Impreza należała do udanych, wszyscy świetnie się bawili, wykazali się duża znajomością literatury dla dzieci oraz talentem artystycznym. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Ilona Bojarska


 

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...