„BEZPIECZNY WEEKEND”

Przasnyscy policjanci  będą realizowali działania  prewencyjno-kontrolnych  pn. „BEZPIECZNY WEEKEND”. Działania prowadzone będą od 25 maja od godz. 14:00 do 29 maja 2016r do godz.22:00

Przasnyska Policja informuje, że od 25  do 29 maja 2016r  na terenie naszego powiatu   policjanci  ruchu drogowego będą realizowali wzmożone działania prewencyjno- kontrolne. pn. „BEZPIECZNY WEEKEND” . Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukierunkowane na zminimalizowanie zdarzeń drogowych i przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierujących na drogach.  Funkcjonariusze będą egzekwowali od kierujących pojazdami stosowanie się obowiązujących ograniczeń prędkości, reagowali na  niebezpieczne zachowanie  na drogach  oraz  eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących. W tych dniach policjanci  będą szczególnie zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych oraz  kierujących rowerami, motorowerami i motocyklami nie stosujących się do obowiązujących przepisów .

Podczas działań policjanci będą prowadzili  kontrole samochodów ciężarowych o d.m.c powyżej 12 ton w zakresie zasadności wykonywania przejazdów podczas obowiązujących ograniczeń w ruchu tj.:

·       w dniu 25.05 w godz. 18:00- 22:00

·       w dniu 26.05 w godz. 08:00- 22:00

 

26 maja w związku z uroczystościami „Bożego Ciała” policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem uczestników procesji.

E.Ś/EN

KPP w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments