Bezpieczne ferie zimowe w gminie Krzynowłoga Mała.

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wrócili do szkoły po zimowych szaleństwach, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Te zaś muszą obowiązywać zarówno na zorganizowanych wyjazdach zimowych, jak i podczas indywidualnych zabaw w miejscu zamieszkania.

O najważniejszych prawidłach bezpiecznych ferii opowiadał tuż przed ich rozpoczęciem dzielnicowy Dariusz Piotrowski. Policjant odwiedzał szkoły na kilka dni przed zimowymi wakacjami, by porozmawiać z uczniami o tym, jak spędzać czas na wolnym powietrzu.

W szkołach w Ulatowie-Adamach i Krzynowłodze Małej funkcjonariusz przeprowadził osobne spotkania z uczniami klas młodszych i starszych oraz w oddziale przedszkolnym. Przypomniał o zagrożeniach czyhających w trakcie ferii, omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.

Uczniowie obejrzeli dodatkowo filmy instruktażowe, w tym jeden ilustrujący akcję ratunkową podczas załamania lodu. Funkcjonariusz udzielał wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu.

Gimnazjalistom i uczniom z ostatnich klas szkoły podstawowej dzielnicowy przypomniał z kolei zasady bezpiecznego poruszania się po Internecie. Przedstawił też przykłady niewłaściwych zachowań i zagrożeń jakie czekają na młodzież niewłaściwie korzystających np. z portali społecznościowych.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments