Bez uprawnień, bez kasków, z 3-letnim synem wpadł pod auto starą WSK-ą!

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który wczoraj nie mając prawa jazdy zabrał swojego 3 – letniego syna na przejażdżkę motocyklem WSK. Podczas jazdy jednoślad zderzył się z ,,osobówką”. Zarówno ojciec jak i dziecko nie posiadali kasków ochronnych. Dodatkowo mężczyzna posiadał orzeczony zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

 

O zderzeniu jednośladu z osobowym vw w miejscowości Czerwińskie dyżurny ostrołęckich policjantów został poinformowany wczoraj popołudniu. Według relacji  osoby zgłaszającej w zderzeniu ucierpiały dwie osoby, w tym małe dziecko.

Na miejsce wypadku jako pierwsi pojechali policjanci z posterunku policji w Kadzidle oraz służby ratunkowe. Z uwagi na obrażenia skierowany został tam także patrol z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, który na co dzień zajmuję się obsługą najpoważniejszych zdarzeń drogowych.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca vw 28 – letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego wyjeżdżając z posesji nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki WSK 35 – letniemu mężczyźnie, który podróżował lewym pasem ruchu wraz z 3 – letnim synem.

Kierujący jednośladem wykazał się ogromną nieodpowiedzialnością, ponieważ ani on, ani jego syn  nie mieli kasków ochronnych. Nie posiadał on także prawa jazdy, natomiast posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2019 roku.

Mundurowi ustalili także, że motocykl nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC, w związku z tym sporządzili niezbędną dokumentacje do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz z uwagi na brak uprawnień odholowali ,,wske” na policyjny parking.

W wyniku zdarzenia osoby podróżujące jednośladem zostały z obrażeniami ciała zabrane do szpitala. Do wypadku doszło w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z posterunku policji w Kadzidle.

Pamiętajmy, że na naszych drogach znajduje się coraz więcej jednośladów. Dlatego zwracamy się z prośbą do kierowców o baczne rozglądanie się i wysokie skupienie zanim rozpoczniemy  manewr włączania się do ruchu.

Motocyklistów natomiast prosimy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości oraz korzystanie z kasków ochronnych. Bez nich jesteśmy pozbawieni jakiejkolwiek ochrony. Nie zapominajmy, że nawet niegroźne uderzenie w głowę  przy niewielkiej prędkości może mieć tragiczny finał, co pokazały zdarzenia z ubiegłych lat.

Źródło KMP Ostrołęka

Skomentuj artykuł

avatar