Bez apelu i z ograniczoną liczbą rodziców. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w przasnyskich szkołach inne niż zazwyczaj.

Z uwagi na konieczność ograniczenia większych zgromadzeń nowy rok szkolny wszyscy uczniowie przasnyskich szkół rozpoczną bez uroczystego apelu. Z wychowawcami spotkają się w klasach.

 

W Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu 1 września na teren szkoły uczniowie wejdą bez rodziców. Wyjątek stanowią uczniowie klas I i IV oraz uczniowie z niepełnosprawnością – może towarzyszyć im jeden rodzic wyposażony w maseczkę ochronną.

W Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie również rozpoczną rok szkolny w reżimie sanitarnym. We wtorek odbędą się jedynie spotkania uczniów z wychowawcami klas. Rodzice mogą towarzyszyć jedynie uczniom klas pierwszych (jeden uczeń – jeden rodzic)  i uczniom oddziału przedszkolnego.

Wszyscy uczniowie mają przyjść w maseczkach, a przed wejściem zdezynfekować ręce.

W Szkole Podstawowej nr 3 na rozpoczęciu roku rodziców będzie nieco więcej. Tu bowiem opiekunowie mogą towarzyszyć uczniom z oddziałów przedszkolnych i tym z klas I – IV ( jedno dziecko – jeden rodzic). Obowiązuje dezynfekcja rąk i maseczki.

Szczegółowe harmonogramy znajdują się na stronach poszczególnych szkół.


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ate
ate
4 miesięcy temu

Szkoła nr 2 i 3 dzieci w maseczkach?Myślę ,że państwo nauczycielstwo też w maseczkach (:

was85
was85
4 miesięcy temu
odpowiada  ate

Sprawdzałem wytyczne na stronie sanepidu. Jeśli dobrze rozumiem, to na terenie szkoły maseczki będą mieli nosić dorośli spoza personelu szkoły i personel w kontakcie z tymi osobami.