Będzie żłobek w Przasnyszu?

Władze miasta otrzymały dofinansowanie do powstania miejskiego żłobka. Wszystko wskazuje na to, że od września 2018 roku w Przasnyszu przy ul. Szkolnej 2 powstanie żłobek, w którym będzie dostępnych 20 miejsc dla maluszków. Informację przekazał Krzysztof Bieńkowski z Urzędu Wojewódzkiego.

Władze Przasnysza wnioskowały o dofinansowanie rządowe w kwocie 163 tys. zł, całość ma kosztować 204 tysiące złotych. Wniosek z programu „Maluch +” przeszedł pozytywnie weryfikację u Wojewody Mazowieckiego i dziś (tj. 2 lutego) Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbieta Rafalska mogła ostatecznie ogłosić rządowe wsparcie dla przasnyskiego projektu.

Należy wspomnieć, że batalię o powstanie przasnyskiego żłobka zapoczątkował Łukasz Miścichowski z przasnyskiego SLD.

„Z zadowoleniem należy przyjąć, że inicjatywa SLD Przasnysz, a w szczególności Przewodniczącego Rady Powiatowej SLD Łukasza Miścichowskiego i Sekretarza Rady Powiatowej SLD Przasnysz Bożenny Rokickiej dotycząca zebrania podpisów wśród mieszkańców Przasnysza pod petycją do burmistrza miasta Przasnysz w sprawie utworzenia w naszym mieście żłobka, znalazła dzisiaj swój pozytywny finał, o czym donosi Krzysztof Bieńkowski.

Szkoda tylko, że w swoim oświadczeniu pominął całkowicie autorów tej inicjatywy. Nadmienić należy, że pomysł przasnyskich członków SLD był wynikiem przeprowadzonego sondażu wśród młodych matek naszego miasta. Opinie kobiet jednoznacznie wskazywały na zasadność uruchomienia w Przasnyszu żłobka. Dało to podstawę do podjęcia inicjatywy lokalnej w postaci zredagowania petycji do władz miasta i poparcia jej odpowiednią liczbą podpisów. Pod petycją powstałą w siedzibie SLD podpisało się 500 mieszkańców naszego miasta i okolic.

Akcja zbierania podpisów przez członków SLD zakończyła się 20 lutego 2017 r. i tego samego dnia o godz. 15.00 Petycja została złożona na ręce władz miasta Przasnysza. Bez inicjatywy i zaangażowania SLD, a w szczególności Bożeny Rokickiej i Łukasza Miścichowskiego nie byłoby dzisiejszej radosnej informacji. Zadowolenie potęguje fakt, że autorzy i realizatorzy akcji na rzecz powstania żłobka w Przasnyszu musieli wykazać się dużym uporem, walcząc ze sprzeciwem oponentów. SLD w Przasnyszu nie pozwoli się wygumkować!” – czytamy na profilu SLD Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments