Będzie tężnia w Przasnyszu. Przetarg rozstrzygnięty!

Wygląda na to, że zakończyły się problemy związane z budową tężni w Przasnyszu. Do trzeciego przetargu stanęło dwóch oferentów, z czego jeden zmieścił się w zabezpieczonej przez Miasto Przasnysz kwocie. Wyczekiwana przez wielu mieszkańców tężnia stanie w Parku Miejskim najprawdopodobniej już na wiosnę przyszłego roku.

Oficjalne otwarcie kopert odbyło się 11 grudnia w Urzędzie Miasta Przasnysz. Do przetargu stanęły dwie firmy: Aquarius Środa & Holisz Sp. z o.o. chcąca wybudować tężnię za kwotę 305 040 zł oraz P.H.U. – Export Kryształowy Świat oferująca 200 000 tys. złotych.

Wczoraj, 20 grudnia 2019 roku, w przasnyskim magistracie dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty.

W wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie przetargu nieograniczonego na „Budowę tężni solankowej w Przasnyszu” w formule zaprojektuj i wybuduj wybrano ofertę firmy  P.H.U. – Export Kryształowy Świat Aldona Grabowska – Pajdak z ceną 200 tys. złotych brutto. Wykonawca wykazał spełnienie warunków udziału w przetargu i oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów zgodnie z zasadami oceny określonymi w  SIWZ – czytamy w biuletynie informacji publicznej UM Przasnysz.

Przypomnijmy, że po burzliwych dyskusjach na komisjach i sesjach w czerwcu bieżącego roku zwiększono kwotę przeznaczoną na budowę tężni o 80 tys. złotych.


guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiola
Wiola
1 rok temu

Fajnie, tyle że tężnia miała wyróżnić nasze miasto w regionie, być czymś czego sąsiednie miejscowosci będą nam zazdrościć. Tężnia już od jakiegoś czasu działa w Mławie. No cóż… plus jest taki że nie będziemy musieli jeździć do Mławy.

Marek
Marek
1 rok temu
odpowiada  Wiola

Super tok rozumowania.
Zatem może wybudujmy dltor bobslejowy. Najbliższy pewnie w Niemczech. Będziemy wyjątkowi.

Leszczyk
Leszczyk
1 rok temu
odpowiada  Wiola

To ma Mława, a nie powiat przasnyski i powiat ciechanowski oraz powiat makowski 🙂