Będą spotkania online z burmistrzem Przasnysza. Temat? Właściwa segregacja odpadów.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przasnyszu, która odbyła się 24 listopada, wiceprzewodniczący Piotr Jeronim upomniał się o umożliwienie seniorom, którzy nie mają Facebooka i dostępu internetu, zapoznania się z wytycznymi, dotyczącymi obowiązkowej segregacji odpadów.

 

Od jakiegoś czasu na profilu oraz stronie Urzędu Miasta w Przasnyszu pojawiają się infografiki i animowane filmy przygotowane przez Ministerstwo Klimatu, dotyczące właściwej segregacji śmieci. Na marginesie, jedna z ostatnio opublikowanych przez magistrat animacji instruowała, że niektóre frakcje odpadów z 5 różnych kategorii, można przechowywać w… szafie.

Niestety takie atrakcje są niedostępne dla osób niekorzystających z internetu, a sortowanie śmieci od nowego roku będzie dotyczyło wszystkich przasnyszan bez wyjątku – tych maleńkich i tych sędziwych. O umożliwienie edukacji seniorom, którzy nie korzystają z dobrodziejstw komunikacji elektronicznej, upomniał się wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jeronim.

Burmistrz zapewnił, że urząd przygotowuje setki listów, które trafią do mieszkańców, gdzie szczegółowo zostaną omówione wszelkie kwestie, dotyczące właściwej segregacji odpadów oraz zmian w systemie, które wejdą w życie od 1 stycznia.

– Będziemy także zachęcać mieszkańców, którzy mają pytania, do kontaktu telefonicznego. Mamy pracowników, którzy cały czas dyżurują przy telefonach i informują naszych mieszkańców, jak to wszystko będzie wyglądało – zapewnił Łukasz Chrostowski, dodając, że prawdziwa ofensywa informacyjna czeka nas w grudniu.

– Dla osób korzystających z internetu przewidujemy live chaty, podczas których nasi mieszkańcy otrzymają odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. To będą internetowe instruktaże, jak segregować – wyjaśnił włodarz.

 

M. Jabłońska


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazio
Kazio
1 miesiąc temu

To burmistrz nie ma poważniejszych zajęć, niż informowanie mieszkańców – gdzie mają wyrzucać śmieci ?

Alka
Alka
1 miesiąc temu

Będzie okazja przypomnieć burmistrzowi o jego obietnicach wyborczych skoro sam nie pamięta

Vic
Vic
1 miesiąc temu

Nie dla segregacji śmieci! Szary obywatel nie jest od segregowania. Niech sobie magistrat zatrudni ludzi na wysypisku i niech segregują. Precz z segregacją!

Kazio
Kazio
1 miesiąc temu
odpowiada  Vic

We wstepnej fazie segregacji nawet nie trzeba zatrudniać, sami się znajdą i mają niezły zarobek ze znalezionych rzeczy.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Vic

Oszołom z Ciebie. Tyle Ci powiem.