Będą pielęgnować pomniki przyrody w zabytkowym parku w Bogdanach Wielkich. 

W dniu 28.05.2019 r. burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska podpisała umowę z firmą „Mapaho” dotyczącą pielęgnacji pięciu pomników przyrody w zabytkowym parku w Bogdanach Wielkich.

Pomniki ustanowiono Uchwałą Nr 405/LIX/18 Rady Miejskiej w Chorzelach z dnia 9 listopada 2018 r. i Uchwałą Nr 406/LIX/18 Rady Miejskiej w Chorzelach z dnia 9 listopada 2018 r., zgodnie z Uchwałą Nr 55/VIII/19 Rady Miejskiej w Chorzelach z dnia 30 kwietnia 2019 r. w sprawie uzgodnienia przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych pomników przyrody.

Warto dodać, że ww. park krajobrazowy został założony w 2 poł. XIX wieku i stanowi otoczenie znajdującego się tam zabytkowego dworu.

Umowa obejmuje m.in.: dokładne oględziny drzew przed rozpoczęciem prac, zabezpieczenie terenu, wykonanie cięć pielęgnacyjnych 5 pomników przyrody, zgodnie z aktualną wiedzą arborystyczną i z dbałością o dobrostan drzew, montaż 2 sztuk certyfikowanych wiązań na klonie zwyczajnym oraz uporządkowanie nieruchomości po zakończeniu prac.

Dokładny termin wykonania zlecenia zostanie ustalony z zarządcami nieruchomości.


Źródło UG Chorzele
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments