Basen w Chorzelach ciągle na cenzurowanym

Basen w Chorzelach ciągle na cenzurowanym

 

W dn. 23 listopada br. w gabinecie starosty przasnyskiego odbyła się narada szefów samorządów z powiatu przasnyskiego. Omówiono wiele spraw wspólnych dla samorządów gminnych i samorządu powiatowego.

Jednym z tematów był program wykorzystania basenu w Chorzelach. Burmistrzowie i wójtowie gmin otrzymali kilka tygodni temu propozycję wspólnego wykorzystania obiektu dla potrzeb mieszkańców całego powiatu, w szczególności uczniów naszych szkół. Starosta Zenon Szczepankowski, chce, aby dzieci i młodzież z całego powiatu mogli korzystać z basenu bezpłatnie w ramach zajęć szkolnych i pozaszkolnych. W tym celu niezbędne są odpowiednie porozumienia powiatu z gminami. Nie wszystkie gminy wyraziły wolę korzystania z basenu w Chorzelach. Część samorządów podejmie ostateczną decyzję do końca listopada. Na początku grudnia Starostwo ogłosi przetarg na zarządzanie basenem na okres 10 lat. Wszystkie potrzeby zgłoszone przez gminy będą uwzględnione w specyfikacji przetargowej. Starosta przekonywał, że 40 tys. zł. rocznie za nieograniczony dostęp dzieci i młodzieży szkolnej, nie jest dla gminy wygórowaną ceną. Podkreślał jednak, że tej propozycji nikt nie powinien traktować jako prośby o pomoc, lecz jako umowę o obustronnej korzystnej współpracy. Dlatego władze powiatu nie mogą mieć pretensji do żadnej gminy, jeśli ta nie chce podpisać umowy. Samorządy, które nie zostaną ujęte w specyfikacji przetargowej będą mogły nadal liczyć na otwarte drzwi basenu, ale będą już umawiać się z operatorem, który wygra przetarg. Powiat wolałby podpisać umowy przed przetargiem, aby móc przenieść ich zapisy do specyfikacji przetargowej.

W spotkaniu  wzięli udział przedstawiciele wszystkich miast i gmin powiatu – Waldemar Trochimiuk, Beata Szczepankowska, Adam Bacławski, Paweł Kołakowski, Wojciech Brzeziński oraz  gminy Przasnysz i Jednorożec.


Sławomir Czaplicki

Kierownik

Referatu Rozwoju Gospodarczego,

Promocji i Rynku Pracy


 

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.