Bartosz Popsuj z wizytą w Brukseli

W  maju br. uczniowie  LO im. KEN w Przasnyszu brali  udział w Konkursie Wiedzy o  Unii Europejskiej organizowanym przez  biuro poselskie Zbigniewa Kuźmiuka,  posła do Parlamentu Europejskiego. Laureatem tego konkursu został Bartosz Popsuj – obecnie uczeń klasy III B. Nagrodą był wyjazd do Brukseli, który odbył się w dniach 11 – 15 listopada 2016 r.

Bartek wraz z  grupą młodzieży z Mazowsza zwiedził m.in. uznaną za perłę średniowiecznej architektury belgijską Brugię, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miał  też okazję podziwiać  Łuk Triumfalny wzniesiony w 1905 roku z inicjatywy króla Leopolda II oraz ATOMIUM, czyli monumentalny model kryształu żelaza. Bartek zachwycił się  także  jednym  z najpiękniejszych europejskich rynków – Grand Place.

Najbardziej wyczekiwanym punktem wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim, tam  młodzież uczestniczyła w interesującej prelekcji na temat funkcjonowania najważniejszych instytucji Unii Europejskiej.

Bartek miał  również  okazję wziąć udział  w spotkaniu z organizatorem owej (jakże inspirującej) europejskiej  przygody  – Panem Zbigniewem Kuźmiukiem, który ciekawie odpowiedział o pracy europosła oraz  wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania młodzieży.

„Wyjazd okazał się fantastycznym przeżyciem i niezapomnianą przygodą dla mojego  podopiecznego. Mam nadzieję, że tak wspaniała nagroda zmotywuje innych uczniów do udziału w konkursach z zakresu wiedzy o świecie współczesnym”  –  podkreśla Małgorzata Bobrowska – Ostaszewska, nauczcielka wiedzy o społeczeństwie, która sprawowała opiekę merytoryczną nad przygotowaniami do konkursu.

Bartek twierdzi, że była to niezapomniana podróż : „Miałem możliwość poznać niesamowitych ludzi, historię, kuchnię, tradycję oraz kulturę Belgii. Ta wycieczka  edukacyjna z pewnością  poszerzyła moje  horyzonty  i pokazała, że Europa chętnie otwiera swe podwoje przed młodymi ludźmi.  Nie należy  mieć kompleksów przed wejściem w świat wielkiej polityki i sztuki. Wystarczy tylko chcieć  poznać Europę i uczciwie na to zapracować.”

Bartkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

źródło: LO KEN

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments