BARTŁOMIEJ KIERSIKOWSKI Z LKS „GROM” PRZASNYSZ PONOWNIE MISTRZEM POLSKI

W dniach 8-9 10.2016r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, Juniorek i Juniorów do lat 18-23 w Trójboju Siłowym Klasycznym. Ludowy Klub Sportowy „Grom” Przasnysz reprezentował Bartłomiej Kiersikowski  w kat. do 74 kg wywalczył złoty medal, bijąc trzykrotnie rekordy Polski należące do niego – w przysiadzie 192,5 kg, 200,5 kg oraz w trójboju siłowym 540,5 kg. Kiersikowski wyprzedził drugiego zawodnika aż o 38,5 kg w trzech bojach.

 Bartek to aktualny Wicemistrz Europy w kategorii do 74 kg z Estoni, brązowy medalista Mistrzostw Świata z Kilen USA, mistrz Pucharu Polski w kategorii Open w trójboju siłowym klasycznym z Dąbrowy Górniczej. 2016 rok był uwieńczeniem jego ciężkiej pracy, jaką wykonał na treningach. Jego upór, sumienność, zawziętość, dążenie do coraz lepszych rezultatów spowodowały, iż stał się wybitnym sportowcem na północnym Mazowszu. Kiersikowski jest wychowankiem Ludowego Klubu Sportowego GROM, trenowanym przez Cezarego Pykałę. Jest uczniem trzeciej klasy LO im. KEN w Przasnyszu.

 Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie. Na starcie stanęło 180 zawodników i zawodniczek z całego kraju, wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy, rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do ostatnich podejść. Start Bartka uważam za udany – powiedział trener naszego mistrza Cezary Pykała.

Szczególne podziękowania dla Jolanty Święch i Jana Kocięckiego, Macieja Witkowskiego, Marcina Szczepkowskiego, Waldemara Trochimiuka burmistrza Miasta Przasnysz, Zenona Szczepankowskiego starosty przasnyskiego, Marka Walędziaka przewodniczącego Rady Powiatu, Krzysztofa Szczepańskiego dyrektora MOSIR w Przasnyszu oraz wszystkim którzy nam pomagają i kibicują.

Pięciu zawodników LKS GROM Przasnysz wystartuje w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w daniach 22-23.10.2016 r. w Knurowie na Śląsku. Liczymy na kilka medali.

Trener Cezary Pykała


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments