Bartek Kiersikowski Wicemistrzem Europy

W dniach 05-12.03.2016 r. w Tartu w Estonii odbyły się Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym klasycznym. Miasto oraz Powiat Przasnysz reprezentował Bartłomiej Kiersikowski, wychowanek klubu LKS Grom Przasnysz, którego trenerem jest Cezary Pykała. Zawodnik wystartował w kategorii wagowej do 74 kg.

Wywalczył Wicemistrzostwo Europy z wynikiem 515 kg. To historyczne wydarzenie ponieważ to pierwszy medal przasnyskiego sportu wywalczony na europejskiej imprezie. Cezary Pykała: „Ja wierzyłem, że kiedyś Bartek zdobędzie ten upragniony medal na tak ważnej imprezie. Dążył do tego, ciężko pracował na ten wynik. Bartek Kiersikowski to rozwojowy, ambitny zawodnik. Ciągle poprawiał swoje wyniki. Od ubiegłorocznych Mistrzostw Polski poprawił wynik o 47,5 kg.

Walka na Mistrzostwach Europy była zacięta. W przysiadzie Bartek stracił do zawodnika ze Szwecji, złotego medalisty, ale uplasował się na 2. miejscu. Następnym bojem było wyciskanie sztangi leżąc. Tutaj nasz zawodnik został również wyprzedzony przez Szweda oraz kolegę z reprezentacji Polski. Trzecim bojem był martwy ciąg. Bartek rywalizował już tylko z zawodnikiem ze Szwecji, zaliczając 220 kg. Ustępując tylko 5 kg Szwedowi. Bartek mógł pokonać w martwym ciągu rywala. Stać go było na wynik 227,5 kg, ale tak się nie stało. Przed Kiersikowskim  Mistrzostwa Świata w USA w dniach 19-26.06.2016 r. Bartek jest aktualnym rekordzistą Polski w martwym ciągu ale będzie próbował zaatakować rekord świata. Zawodnik ten  wyjechał na Mistrzostwa Europy do Estonii dzięki sfinansowaniu całego przedsięwzięcia przez firmę PetroPower z Przasnysza, która wspomaga w całości jego starty w Polsce oraz zagranicą. Serdeczne podziękowania dla firmy PetroPower oraz Mariusza Cichowskiego, który jest przedstawicielem firmy PetroPower i koordynuje wyjazdy. Podziękowania także dla Artura Orzoł, Lecha Pykała, Marcina Szczepkowskiego, dla Burmistrza Przasnysza Waldemara Trochimiuk, Starosty Przasnyskiego, Zenona Szczepankowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Marka Walendziaka, Dyrektora OSiR Przasnysz, Krzysztofa Szczepańskiego i wszystkich tych, którzy nam kibicują i wspomagają.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments