Bal Absolwenta w Krzynowłodze Małej.

To był historyczny bal w dziejach Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej. Ostatni w niemal dwudziestoletniej historii szkoły gimnazjalnej, funkcjonującej w Krzynowłodze Małej od końca XX wieku. W czerwcu po raz ostatni odbył się Bal Absolwenta gimnazjalistów. Razem z nimi bawić się mógł pierwszy rocznik kończący 8-letnią szkołę podstawową.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Dalsza część odbyła się na sali gimnastycznej. Najpierw absolwenci zatańczyli przed gronem pedagogicznym, zaproszonymi gośćmi i wzruszonymi rodzicami poloneza. Następnie młodzież przedstawiła część artystyczną, początkowo pełną humoru. Widzowie obejrzeli m.in. scenkę przedstawiającą pomysły uczniów na pozostanie w domu zamiast pójścia do szkoły, wspomnienia „zabieganej”, ale i troskliwej matki, która przyciągnęła siłą dziecko na zajęcia, „gatunki uczniów” i ich plany na wakacje. Całość przeplatały tematyczne piosenki w wykonaniu naszych szkolnych piosenkarek.

W dalszej części był moment na podziękowania dla nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły i rodziców – za cały trud włożony do tej pory w kształtowanie młodych osobowości.

Następnie dyrektorzy wręczyli statuetki: Sportowców Roku, za czynne uczestnictwo w orkiestrze, za pracę w samorządzie szkolnym, za wolontariat czy wysokie miejsca w konkursach. Specjalne podziękowania za pracę na rzecz szkoły otrzymali także rodzice. Natomiast absolwenci otrzymali upominki od przedstawicieli Urzędu Gminy.

Były jeszcze podziękowania od rodziców i zaproszenie wszystkich na poczęstunek.

Kiedy zabrzmiały młodzieżowe rytmy, nie trzeba było nikogo zachęcać do wyjścia na parkiet. W czasie wspaniałej zabawy były różne konkursy, wspomnienia w postaci pokazu zdjęć od pójścia do szkoły do samego balu, dedykacje, wspólne tańce, np. belgijka. Wszyscy uczniowie bawili się doskonale do późnych godzin wieczornych, pod czujną opieką nie tylko nauczycieli, ale i rodziców, którzy spełnili się w tej roli idealnie.

Na balu zjawiło się wielu zaproszonych gości, w tym wójt Jerzy Humięcki, przewodniczący Rady Gminy Bogdan Stryjewski, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Kuklińska, księża: Jan Szewczuk oraz Jacek Wichorowski, a także dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, w tym emeryci, oraz rodzice uczniów.

Część artystyczną przygotowały wychowawczynie: I. Czajkowska, K. Lubańska i A. Urbańska.

Źródło UG Krzynowłoga Mała

Skomentuj artykuł

avatar