Bajkowe Mikołajki w Chorzelach!

Burmistrz Beata Szczepankowska oraz Miejsko – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowały Mikołajki dla dzieci z terenu gminy Chorzele, zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mieście i Gminie Chorzele na 2017 r. (na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Chorzelach nr 292/XLV/172 z dnia 30 października 2017).
W przedsięwzięcie zaangażowali się członkowie komisji: Grażyna Łachacz, Tomasz Filipowicz, Jolanta Czaplicka, Dariusz Purzycki, Paweł Rykowski oraz Beata Fuks. Nie zabrakło burmistrz Beaty Szczepankowskiej oraz Krzysztofa Milewskiego i Wandy Jastrzębskiej, przedstawicieli Rady Miejskiej w Chorzelach.

Akcję mikołajkową przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych. Mikołajki dla starszej grupy wiekowej liczącej 171 uczniów, odbyły się 7 grudnia. Główną atrakcją był wyjątkowy spektakl muzyczny pt. „Opowieść wigilijna” w wykonaniu teatru „Wit Wit”. Młodzież była pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej oraz przekazu dotyczącego ponadczasowych wartości takich jak dobro serca, zrozumienie i ludzka życzliwość.

Uczestnicy Mikołajek otrzymali także świąteczne paczki z rąk świętego Mikołaja oraz mieli możliwość zjedzenia ciepłego posiłku. Był też bajkowy tort, który zagwarantował magiczną atmosferę i wprawił wszystkich w dobry nastrój.

Tego dnia rozstrzygnięto także konkurs na kartkę świąteczną. Warto dodać, że przedsięwzięcie  cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży (wpłynęło ponad 130 prac). Komisja konkursowa wybrała najciekawsze z nich, przyznając nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Laureaci otrzymali gry edukacyjne, książki oraz zestawy plastyczne, które z pewnością zmobilizują innych, aby brać udział w różnorodnych konkursach gminnych. Burmistrz Beata Szczepankowska chciała w ten sposób zachęcić dzieci oraz młodzież do pokazywania swoich talentów w szerszym gronie, a także podejmowania rywalizacji, która kształtuje dobre nawyki u młodych ludzi. Uczestnicy, dzięki tego typu konkursom, chętnie otwierają się na nowości, pokonują własną niepewność i zdobywają poczucie własnej wartości.

Drugiego dnia Mikołajek odbyła się niesamowita zabawa dla młodszych dzieci. Wzięło w nich udział 157 osób, co świadczy o tym, że gmina stara się, aby dotrzeć z mikołajkową inicjatywą do jak najszerszego grona odbiorców. Dzieciaki były rozradowane różnorodnymi atrakcjami, jakie zostały przygotowane przez grupę animacyjną. Dzięki malowaniu twarzy, każdy kto zechciał mógł na chwilę stać się ulubionym bohaterem bajki. Ci, którzy woleli rysować lub malować mogli wykonać prace świąteczne w kąciku małego artysty. Nie zabrakło balonowych zabawek, gier i zabaw zręcznościowych. Wiele radości dostarczyła dzieciom fotobudka, ponieważ każdy mógł zrobić sobie śmieszne zdjęcie, z ulubioną koleżanką czy kolegą. Wielką niespodzianką dla uczestników był pyszny tort, którym milusińscy zajadali się po zakończonym obiedzie. W ciągu dwóch dni dzieci mogły cieszyć się także watą cukrową.

Jak widać gmina Chorzele dba o dzieci i młodzież, organizując przedsięwzięcia podczas których uczestnicy mogą na chwilę przenieść się do krainy beztroskiej zabawy, ciesząc się swoim dzieciństwem, tworząc ciepłe wspomnienia, które zachowają w serdecznej pamięci na całe życie.

UM Chorzele

Skomentuj artykuł

avatar