BAJKA „JAŚ I MAŁGOSIA” / PODSUMOWANIE KONKURSU WIELKANOCNEGO

BAJKA „JAŚ I MAŁGOSIA”

PODSUMOWANIE KONKURSU WIELKANOCNEGO

Dnia 10 kwietnia Biblioteka zaprosiła dzieci przedszkolne z Bogatego, Dobrzankowa i Karwacza wraz z nauczycielami na przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”. Historia stara jak świat lecz w swej symbolice nadal aktualna. Zła macocha zostawiła dzieci w lesie, które błądziły bardzo długo, aż w końcu dotarły do chatki zbudowanej ze słodyczy. Jak się później okazało w owej chatce mieszkała Baba Jaga, ale nie taka całkiem zła. Nakarmiła dzieci, zorganizowała im zabawy oraz zaoferowała nocleg. Na drugi dzień w chatce Baby Jagi zjawił się ich tatuś i zabrał dzieci do domu. Tak więc bajka zakończyła się szczęśliwie.

W spektaklu udział wzięli:
Narrator – Klaudia Rutkowska
Macocha – Alicja Banach
Ojciec – Konrad Burnus
Małgosia- Zuzanna Maruszewska
Jaś – Mateusz Jeż
Baba Jaga – Ewa Gach

Następnie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „Najpiękniejsza pisanka i kartka wielkanocna”. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych oraz w kategoriach tematycznych: pisanka i kartka wielkanocna.

Pomysłów na wykonanie pisanki czy kartki wielkanocnej było mnóstwo. Wysoki poziom prac, zastosowanie przeróżnych technik i wzorów, wszystko to świadczy o pomysłowości i ogromnym zaangażowaniem uczestników konkursu.
Na podsumowaniu konkursu obecni byli wszyscy laureaci, nauczyciele, dyrektor SP w Obrębie oraz rodzice.Oprócz nagród rzeczowych wszyscy „młodzi artyści” otrzymali pamiątkowe dyplomy.Na koniec dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Nagrody w konkursie ufundowali:

  •  „ANIA” HANDEL DETALICZNY I HURTOWY JANUSZ FLORCZAK
  •  PPHU AGRO-PLUS Bogate Michał Kulpanowski

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom nagród i życzymy wielu sukcesów
i powodzenia w realizacji życiowych planów.
Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!

Katarzyna Bojarska – Jeż


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments