Audiobooki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu!

Od listopada na półkach obok tradycyjnej książki pojawiły się audiobooki.

Audiobooki zwane książką mówioną czy czytaną, przeznaczone są do słuchania. Są to interpretacje różnorodnych dzieł literackich w mistrzowskim wykonaniu najlepszych polskich aktorów, dostępne na płytach CD. Do ich odsłuchania wystarczy zwykły odtwarzacz płyt CD, który znajduje się obecnie w każdym domu np. w radioodtwarzaczu, komputerze, DVD.

Ta forma książki zainteresuje wszystkich którzy, mają kłopoty ze wzrokiem, a także osoby podróżujące, które mogą słuchać swoich ulubionych książek w samochodzie w drodze do pracy, autobusie, podczas prac domowych.

Mamy nadzieję, że z audiobooków będą korzystać również osoby starsze, które męczy długie czytanie książek lub mają problem z doborem odpowiedniej literatury ze względu na małą czcionkę. Audiobooki to świetna oferta dla tych, którzy lubią słuchać osób pięknie czytających, umiejących głosowo interpretować dzieło.

Obecnie w bibliotece znajdują się 32 książki w formie audiobooków. Jest to zarówno literatura piękna, podróżnicza jak i literatura faktu. Zbiory audiobooków w bibliotece będą uzupełniane zgodnie z zapotrzebowaniem i zainteresowaniem czytelników.


Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments